Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kamu profilal írok hasonlót...

Ha kamu profilal írok hasonlót akkor megtalál a rendőrség?

Figyelt kérdés

Ezt találtam. [link]


Viszont arra gondoltam, ha Mézes B. Ödön néven regisztrálok és kommentelek ilyet, akkor is kijön a rendőrség?


Szoktam kommentelni, kamu névről mert sokan ismernek, de mondjuk csak olyanokat, pl. Van egy retró kép ami cikk lesz, mondjuk, "ilyen volt Szekszárd 30 éve " erre ha valaki ír oda egy olyat, hogy " régen jobb volt" akkor odakommentelem, hogy, " te múlt bérenc!!".

Tehát ilyen butaságokat.


Mondjuk ha valaki ezt sértésnek veszi akkor feljelent, engem is megtalálnak?


Azt tudom, hogy a nemzetbizti igen, de a sünök is? Tudom, le kellene állni, de olyan vicces.



2020. júl. 24. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Hogy álnéven írkálsz, attól még a netes jelenléted ugyanúgy vissza lehet követni hozzád, ha valaki nagyon akarja.
2020. júl. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

IP cím alapján megtalál a rendőrség, ha meg akar találni. (Használj VPN szoftvert.) De az ellened indított eljárást a bíróság meg fogja szüntetni, mert a véleménynyilvánítás ma még nem büntetentő Magyarországon. Fontos, hogy tudd, mi az, ami nem vélemény. A fenti esetben is elveszti a pert a feljelentő, bár megeshet, hogy évekig tart.

Amúgy szerintem se ért el most Orbán Brüsszelben semmit, inkább megtapasztalta, hogy nem veszik őt komolyan, és még az Országgyűlés határozatát se tartotta be. :)

2020. júl. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Google alkalmazásait használod, márpedig az Androidos telefonokon ez van, akkor a Google mindent tud rólad.


[link]


Ugyanez igaz a Microsoftra is ha windowsos géped van. Na most hadd ne soroljak fel minden céget és oprendszert, de azt ugye tudod hogy ezek még csak cégek, egy hatóság ennél több adathoz hozzáfér, mivel mindenkit törvény kötelez, hogy nekik kiadják.


Kb ennyi értelme vannetcaféból tolni idegen IP-ről, vagy a benzinkút wifijét használni trollmunkára. :)

2020. júl. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ezt most csak az IP rettegők miatt linkeltem és írom le, mert a gyakori kérdések is velük van tele.


Ehhez nem kell IP cím!!!

2020. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha Chromeot használsz a Google még azt is naplózza hová milyen kommentet biggyesztettél és mikor. A Microsoft szintén minden szart naplóz. Na most mondom nem szeretnék minden cégen végigmenni, de gondolod mondjuk a Mozzilla nem? :)
2020. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem, hogy naplózza, de honnan tudja a hatóság, hogy kinek a profilját kéne lekérnie és melyik cégtől, ha elővigyázatosan regisztráltam?
2020. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tehát fogod, rácsatlakozol egy nyilvános hotspotra egy teljesen új hardverrel amit még sohasem használtál és semmi más fiókodba nem lépsz be, teljesen új regit csinász oda ahol trollkodni akarsz, akkor valszeg sohonnan. De megéri neked mindennap venned egy új gépet vagy formázni a régit? És még igazából a formázás sem egy biztos egy megoldás, mert ki tudja a MAC címet kit tudja lekérni és ez alapján azonosítani? Jó, persze a MAC címet is át lehet írni, de szerintem teljesen biztos csak új gépen lehetsz. És akkor most minden trollkodáskor kicseréled hogy a hardverazonosítód is tutira megváltozzon?


Csak egy kérdés: Megéri?

2020. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
100% -os biztonsággal nem lehet azt állítani, hogy meg fognak találni ekkor is, de 100%-os biztonsággal azt sem, hogy most igen, jól elrejtetted magad és soha senki sem akadhat a nyomodra.
2020. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Használj brave-t torral, és soha a büdös életbe senki nem nyomozza vissza, hogy ki vagy.
2020. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gyakorikérdések miatt nem használok brave-t meg hagymát (tor) letiltanának, az meg nem jó.


Soha sem felejtem el. Nyolcadikos voltam aztán kiadtam magam egy nyuggernak addig puncsoltam egy csoportba, míg admin lettem. 3 ezer fős csoport volt, egyik este kidobtam kb. az összes tagot én meg kiléptem, ez bosszú volt, mert 2 hónapja az admin nem törölt egy gyerekbántalmazó posztot mert szerinte fideszes szülők gyereke volt és az nem baj.. . Na, lényeg utána az utcába volt egy fekete Audi A6 vagy 4 órát, totál be voltam rezelve, hogy engem figyelnek mert amikor mentem boltba kiszállt egy csávó amikor megjöttem akkor meg beszállt, végén kiderűlt, hogy egy csajt várt 4 óráig! :D

2020. júl. 24. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!