Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Banki meghatalmazás lemondása?

Banki meghatalmazás lemondása?

Figyelt kérdés
Apámnak van a bankban pénze lekötve állampapírban, ő a tulajdonos, én pedig elvileg a meghatalmazott. Nem akarom vele többet tartani a kapcsolatot és szeretném magam levetetni a számláról. Ez lehetséges az ő jelenléte és beleegyezése nélkül. A másik hogy van egy nyaraló is ami elvileg az én nevemen van, de itt ő a haszonélvező. Azt tudom, hogy lemondani a nyaralóról papíron csak akkor tudok ha ő is aláírja a papírt, amit nem fog... Ha én ajándékozási szerződéssel átiratom anyukám nevére az úgy működik apám tudta nélkül?
2020. júl. 24. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Anyukádnak ajándékozhatod, ha ő elfogadja, a haszonélvezőnek a tulajdonjog átruházásába nincs beleszólása.
2020. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!