Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy undorító levelet...

Kaptam egy undorító levelet egy protonmail-es címről. Ha feljelentést teszek, a rendőrök le tudják nyomozni ki az?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 16:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"De nekik ez pár kattintás, nem?"


Ha annyira pár kattintás akkor mért nem nyomozod le te? Nekik is pont annyi kattintás mint neked.

2020. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11-es, nekem kiadnak IP-címet szerinted? Nem gondolod hogy egy rendőrnek több jogköre van mint egy sima állampolgárnak?
2020. júl. 25. 20:03
 13/20 A kérdező kommentje:
10-es, szerintem nem buták. Ne sértegess senkit. (Rád is ők vigyáznak egyébként, még ha így is beszélsz.)
2020. júl. 25. 20:04
 14/20 anonim ***** válasza:
És mit érsz vele ha kapsz egy IP címet ? Hallottál már a TOR böngészőről. Vagy megállok egy olyan hely mellett ahol van free WIFI és kirölheted az IP címmel.
2020. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

A pár kattintás teoretikusan így nézne ki:

nyomoznak

engedélyt kérnek az adatok bekérésére

megkeresik a szolgáltatót

a megkapott adatok (nem az IP cím), nyomoznak


Aztán lezárják a nyomozást, mert semmit nem tudnak bizonyítani a szolgáltatónak ugyanis nem lesznek olyan érdemi adatai, ami alapján bárkit megvádolhatnának.



Na, ezt a folyamatot fogják lerövidíteni az utolsó lépésre.

1 szaros email miatt nem fognak nyomozni, és az én adóforintjaimból ne is tegyék, fókuszáljanak az érdemi bűncselekményekre!!

2020. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

Az itt válaszolók csak okoskodnak, és a saját agyuk után mentek, de valójában egyikük sem jelentett még be a rendőrségnek ilyen fenyegető levelet.


Nem, nem csak betűk halmaza, hanem egy írásos levél, ami valakitől érkezett.

Tegyél feljelentést az ügyben.

2020. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%
#15, utálom azokat az embereket, akik a saját adóforintjukról ugatnak. A milliárdos csalások, lopások, NER-lovagok, sikkasztásoko nem zavarnak? Tényleg egy magánszemélytől sajnálod, aki bajban van? Normális vagy? Egyébként ő is adózik, tehát felfoghatja úgy is, hogy az ő adójából megy, a te adód meg mehet ahova akar.
2020. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra vonatkozott, hogy van-e a rendőrség kezében eszköz egy email eredetének lenyomozására. Én nem értek ehhez, ezt a protonmailt biztonságos csatornaként említi több cikk, ezért tűnt úgy, ez egy sima freemail-nél "titkosabb". Tényleg nem értek hozzá.


Egyábként adózom, sőt, mindenki aki akár egy cukorkát vesz Magyarországon, ugyanis 27 százalékos az áfa. De ez egy másik kérdés Nem azt várom hogy a rendőrség mozgósítsa a TEK-et az érdekemben.


Annyit szerettem volna tudni, hogy van-e eszközük ebben az esetben egyáltalán vagy lehetetlen ennyi alapján meghatározni az illetőt és nekik csinálok egy adag felesleges papírmunkát, magamnak meg egy felesleges kört a rendőrségre.


Köszönet az értelmes, nem támadó, nem cinikus, nem tajparaszt válaszokért .

2020. júl. 26. 17:55
 19/20 anonim ***** válasza:
A rövid és egyszerű választ megírtam. Ha az illető megfelelő IT ismeretekkel rendelkezik nem tudják felderíteni.
2020. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Van, de nem fogják erre pazarolni az idejüket. Max ha naponta kapsz 5 regényt, 100 oldalakkal, tele a tèveszméivel, fenyegetésekkel, akkor esetleg...
2020. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!