Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan védhetem meg magam?...

Hogyan védhetem meg magam? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Pontosan nem írnám le, hogy hogy nézek ki, de képzeljetek el egy 11 évest. A magasságom akkora, a tömegem meg még kisebb sok esetben. Nem vagyok evészavaros, de apámtól ezt a gentikát örököltem, hogy bármennyit ehetek, hízni nem igazán tudok, fogyni gyorsan.


Szóval: Tegnap voltam Pesten, és tudtam, hogy elég kaki a helyzet, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. Rengeteg haléktalan kinézetű, alkoholista, megkockáztatom drogos is van, nappal. Volt valaki, aki magában káromkodott, kollektívan szidva egy nemet. (nem írom le melyik, nem szeretném, hogy ez legyen a fő téma, amúgy is mindegy)Látszott, hogy szellemileg nem oké emberünk.


Tudtam, hogy vannak ilyenek, de hogy az első nap ez fogadjon, arra nem számítottam, és tényleg rengeteg volt, pedig nem a 8. ker volt.


Nekem este kéne hazajárjak, de nappal is félek az ilyenektől, nem még éjjel.



Milyen lehetőségek vannak az önvédelemre?


Gumilövedékes és gázpisztoly? Kilövős sokkoló? Olyan megoldást szeretnék, ami nem igazi fegyver, mint az uSÁban, mert senkit nem akarok kinyírni, de mégis megakadályozza, hogy az illető közel érjen hozzám, tehát valamennyit lőni tud. Nem kell, hogy ez fémlövedék legyen.



Kérlek ne vigyük el politikába a kérdést, pedig tudom, hogy az. Viszont, ha egy válaszoló pártokat hoz fel, akkor egy csomó válaszoló arra reflektál és nem az eredeti kérdésre. Tehát a fidesz vs ellenzék cicaharcot légyszi ne itt tegyétek meg, mert azzal nem megyek semmire.



Köszi az értelmes válaszokat. :)



2020. júl. 27. 17:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, meg a gázzal az a baj, hogy tömegk-n nem alkalmazhatom, pedig ott a sok kötekedő. Gázposztolyra azért gondoltam, mert sok féle van. Egy drágább sem ér semmit?


Tömegk. helyett meg marad az oszkár, mert ott semmi nem alkalmazható, ki is használják az "olyanok".


A fegyverektől félek, meg, mint említettem én senkit nem akarok megölni, békés ember vagyok, csak kissé félős, és kiszagolják a kötekedők. Látszik rajtam és megérzik.

2020. júl. 27. 19:43
 12/22 A kérdező kommentje:

10# Vidéken is van elég hidd el. Egyébként, ha ide születtem, mégis hova menjek? Ezen kívül szeretem Pestet.


Nem vagyok 11 éves, olvasd el a leírást figyelmesen. Az egy hasonlat volt.


Amúgy nem minden pesti gyökér, sőt, a többség nem az. Csak, ha van egy villamos, 60 értelmes emberrel, meg egy drogos agyú késelőssel, akkor simán véged lehet, és a 60 értelmes olyan, mintha ott sem lenne. Nem a Pestieket utálom, hanem a selejteket, akiket említesz. Na őket igen, ebben igazad van.

2020. júl. 27. 19:46
 13/22 kovpet ***** válasza:
75%

Gázspray-t vegyél. A paprika tényleg szabsértés, ha ez zavar, akkor vegyél CS-t vagy CR-t (inkább ilyet). Aki szerint játék, az csak fújja szembe magát és utána térjünk vissza a dologra.

Youtuber majmokra meg ne hallgass semmiben. Elhiszem, hogy nagy szakértők, de én meg a pápa vagyok és egyben ex zöldsapkás kommandós, aki a Légióban is szolgált 25 évet.

2020. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Lehet veszek, bár továbbra sem hiszek benne. Ott van a videó, a teszt, nem csak beszél róla. De mindegy, pár ezer forinton ne múljon az életem, nem vagyok garasoskodó.
2020. júl. 29. 16:26
 15/22 kovpet ***** válasza:

Linkeld plz.

Rengeteg humán teszt van amúgy, gázpisztollyal is, de még gumissal is. Nyilván korlátozottan, de a legálisan elérhetők között a gázspray az egyik legjobb alternatíva. A gázpisztoly hatékonyabb, de drágább, nehezebb és hangosabb. Valamit valamiért.

2020. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szabó Sándor csatornáján van, majd később megkeresem. Nem baj, ha drága, ebben a témakörben a pénz nem számít. (mármint a gázpisztoly)
2020. júl. 31. 19:59
 17/22 kovpet ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=aLRvveADqEk


Ez?


Amúgy nem mond hülyeséget, de a tesztje fals. Ha méterekről fúj az ember, az nem önvédelem. Jogos védelem fennálló jogellenes támadás ellen lehetséges, az meg kb kontakt távolság. Fél-, max egy méter. Ugye a kinyújtott karod is beleszámít.


Az meg marhaság, hogy drogos ellen nem hat. Ez nem halálsugár, amit ha rátolsz valakire, annak annyi 0 secundum alatt. Úgy hat, hogy marja a szemet, így nem tudja nyitva tartani és vakon ugye nehezebb támadni egy kicsit, te meg nyugodtan lelécelsz. Ennél többet nem lehet elvárni, de a gázpisztolytól sem, amit amúgy ugyan úgy nem tudsz tömegben használni.

A pisztoly abban jobb, hogy tudod, mennyi van még benne és lövésenként megy ki kb egy flakonnyi hatóanyag. Plusz nem megy el a nyomás a tárolás közben.

2020. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
köszi ezt a bő magyarázatot. :) Te is ilyet használsz? SZerintem én maradok a pisztolynál, nem baj, ha drágább, de az is lehet, hogy veszek sprayt is meg pisztolyt is. Nem vagyok gazdag, de ez nem az a téma, ahol spórolni fogok. Kicsit csalódtam Bp-ben, mert az épületei szépen ugyan, a csendes többség is kulturált, de olyan drogos emberszabásúak is mászkálnak, hogy félek. Neked kellett már magad megvédened? Csak mert jártasabb vagy nálam ebben az tuti. :) Ja és ment a zöld. :)
2020. aug. 1. 13:42
 19/22 kovpet ***** válasza:
Egyszer kellett megvédenem magam közvetlen fizikai támadástól, semmi nem volt nálam, de valószínűleg időm sem lett volna elővenni. Szerencsére nem volt gond, simán lepattant, részeg volt.
2020. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Mármint akkor a semmiből rád ugrott? Felém, ha úgy közelítenek kétes arcok, már futok. :D
2020. aug. 1. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!