Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatt milyen önvédelmi...

18 év alatt milyen önvédelmi fegyvert hordhatok magammal?

Figyelt kérdés

Szerintem egy 17 éves élete is ugyanolyan értékes, mint egy 18 évesé. De még van egy év addig.

Paprikasprét hordhatok magamnál rejtve?


2020. júl. 27. 19:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Óvszert
2020. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
Paprikasprayt igen. Törvényes. Én csavarhúzót hordtam magamnál, hegyes csillagot, mert ha még számon is kértek volna, annyit mondtam volna, hogy szerelek.
2020. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Előző ki kell hogy ábrándítsalak mert tévedsz.


"175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

A Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény 100. §-a (1) bekezdésének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

(2) * Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket."


Ebből annyi a lényeg hogy paprikasprayt utcán viselni, használni pont tiltott. :)

2020. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

"Önvédelmi paprika spray.

A 175/2003. (IX. 28.) Korm. rendelet szerint a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül. A terméket közterületen, nyilvános helyen - ide értve az ott lévő járművek belső tereit is - , valamint közforgalmú közlekedési eszközökön birtokolni tilos."

2020. júl. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
Tehát MO-n csak hagyjuk, hagy ussenek le, ha vedekezunk, mi vagyunk a hibasak? Ez vicc xd
2020. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Sok dolog van ebben az országban ami abszurd. Ha eddig nem tűnt fel.
2020. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5: igen neked van igazad :( Mivel önvédelmi sportot nem tanultam és szerintem már kicsit késő, ezért kellene eszköz :(

De hát persze. a következő szint az lesz, hogy meg kell biilncselned magad, ha kirabolnak.

2020. júl. 27. 20:52
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem lehet senkinél paprikaspréé??? Minden nő ismerősöm táskájában van kettő flakon! Nemár! Illik minimum egyet belefújni a szemébe a támadónak :(
2020. júl. 27. 20:57
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell a rendőrnek reklámozni. Ez a titok.
2020. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha te önvédelmi fegyverrel érzed magad biztonságban, elvesztél.
2020. júl. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!