Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ajándékozási szerződést...

Ajándékozási szerződést kötöttem édesanyámmal az én javamra tavaly tavasszal. érvényes-e még?

Figyelt kérdés
A földhivatal visszadobta a szerződést mert otp van a házon, testvérem harcol hogy haza szeretne költözni de én nem akarom. érvényes attól még a szerződés hogy ha a földhivatal nem jegyezte be? ügynéd elött irtuk
2010. aug. 3. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Érvényes
2010. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincsen széljegyzék akkor hogy lehetne érvényes?
2010. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Átolvastam párszor amit irtál kérdező és nem tudom én szerintem még érvényes
2010. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
otp van a házatokon? viccesen nézhet ki...amúgy nem érvényes, mert a jelzálogbejegyzés miatt elidegenítési tilalom van a házon, ha a bank engedélyezi, akkor bejegyzi a földhivatal is
2010. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Számomra nem egyértelmű a dolog, már igazából a kérdés sem, mert:

Az ajándékozási szerződésnek van egy dátuma, amikor az, az ajándékozottra száll. Innen kezdve az ajándékozottat, mint az új tulajdonost terhelik a kötelezettségek, és élvezi a hasznát.

De! Már a születésekor sem lehetett érvényes, mert a földhivatal a teherre való tekintettel nem jegyezte be, nem írta át, tehát az ajándékozás meghiúsult.

Miből gondolod, hogy érvényes lesz, lehet az, ami születése időpontjában fentieket értelmezve sem volt az. Akkor lehet érvényes, ha közben a terhet levették róla, azaz kifizetésre került az OTP.

2010. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ha a megirásakor már nem volt érvényes a szerződés akkor az ügyvédet beperelem.a pénzt elvette!
2010. aug. 3. 20:40
 7/11 A kérdező kommentje:
ismerős azt mondta hogy ha csak egy cetlit irok 2 tanuval az ajándékozásról az is érvényes!
2010. aug. 3. 20:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet igazad van, de a kérdés a következő:

Az ügyvéd tudta-e, hogy teher van a házon, közöltétek-e ezt vele.

Másik verzió: ha Te a szerződés napján bemégy az OTP-be, kiegyenlíted a hátralékot, máris érvényes a szerződés.

2010. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hitelátvállalás?
2010. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még lehet, hogy szerencsés is vagy, mert az ajándékozás közben vált illetékmentessé!
2010. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!