Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakóközösségi közös tulajdon...

EagleHUN kérdése:

Lakóközösségi közös tulajdon megvásárlásához a közös képviselő meghatalmazásához formanyomtatvány mintát tudna adni vagy linkelni valaki?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a lakók 4/5 -ének felhatalmazására van szükség a közös tulajdonú helyiség megvásárlásához.

És ennek eladására? / a szabályzat módosítására? (vagy nem tudom mire?) kellene a közös képviselőt ebben meghatalmazni ha a lakók 4/5 -ével aláírattam már. Na erre kellene nekem egy minta vagy valami amiből kiindulhatok. Persze módosítanom kell mert a lakók listáját alá kell írnom meg a személyes adatok a célom stb benne kell legyenek.

Felhívtam egy ügyvédet de csak annyit mondott ha ezt a 4/5 -ös felhatalmazást viszem akkor segít tovább vinni az ügyet.

Szóval jó lenne valami formanyomtatvány / minta erre kit és mire is kell meghatalmaztatnom a lakókkal.

Aki tud segítsen linkkel vagy megosztással stb.


A helyiség amit megvásárolnék a lakásom mellett van és a lakáshoz csatolnám. Tehát átalakítás falazás is lesz. (Arra majd nyilván a megfelelő hatóságoknál tervet és engedélyt csináltatok, de első lépés hogy meg tudjam vásárolni.)


Mellékes de jelenleg az egyik első emeleti lakó bitorolja az osztatlan közös tulajdonú helyiséget, más oda nem tud bemenni sem. Így a többi lakó szerintem gond nélkül alá fog írni!



2020. aug. 4. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, nem aláíratni kell 4/5-el, hanem megszavaztatni formálisan egy közgyűlésen, és akkor erről a ház határozatot hoz.

A Földhivatal ezt szokta kérni, nem sima aláírásokat.

2020. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A szavazást jegyzőkönyvezni szokták úgy kerül írásba. Elhiszem hogy azt is elfogadják. Viszont a közgyűlésre sajnos ritkán megy el mindenki így kétséges hogy ott bármikor is meglenne a lakók 4/5 -e.

Valószínűleg nem véletlenül tanácsolta ezt az az ügyvéd.

Direkt olyat kerestem meg aki a saját ügyvédi irodáját bővítette ki így, régebben arra felé laktam a szomszédjában és láttam.

2020. aug. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!