Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt,hogy értelmezzem?Nekem...

Ezt,hogy értelmezzem?Nekem 22000 forint a gépjárműadóm, a 22000 ezrből mentesülök 13000 forintal? Vagy eböl kiestem ez nekem már nemjár ,mert 13 fölött vagyok?

Figyelt kérdés
Ezt az adókedvezményt a súlyos mozgáskorlátozott vagy egyéb fogyatékossággal élő, valamint az őket rendszeresen szállító, vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozó veheti igénybe egy darab – 100 kW teljesítményt meg nem haladó – személygépkocsija után legfeljebb 13 000 forint/adóév erejéig.

#Gepjárműadó
2020. aug. 11. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért nem kaptál még választ mert erre így nem lehet válaszolni.

Hiányzik belőle sok dolog, pl. hogy MI az az adókedvezmény amiről kérdezel?

2020. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gépjármű adó kedvezmény.🤷‍♀️
2020. aug. 21. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ezt az adókedvezményt a súlyos mozgáskorlátozott vagy egyéb fogyatékossággal élő, valamint az őket rendszeresen szállító, vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozó veheti igénybe "

Ha "súlyos mozgáskorlátozott vagy egyéb fogyatékossággal élő, valamint az őket rendszeresen szállító, vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozó" vagy akkor igénybe veheted. 18 éves kor alatti személy egyedül nem tudja igénybe venni, mert nem nagykorú, így ha van is saját tulajdonú autója, akkor is egy nagykorú személy kell aki aláírja az ügyeit. És igen, a kocsira kirótt adóból van a kedvezmény, maximum 13000Ft-ig. ha az adó az autóra kisebb, akkor annyi a kedvezmény, ha több, akkor a különbözetet amivel több, azt ki kell fizetni.

2020. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3 as köszönöm,tehát nekem 15 ezer az adóm de így akkor csak 2 ezret kell fizetnem igaz?
2020. aug. 21. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésben azt írtad hogy 22000.

De mindegy. Az adódat kiszabják és akkor kell kérvényezned hogy megkapd a kedvezményt - azon az alapon amit leírtál. Akkor ha megfelelsz minden feltételnek akkor a 13000 feletti részt kell kifizetni. Vagy annyit visszautalnak - ezt nem tudom.

2020. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt csak példának írtam arra céloztam vele ,hogy több 13 ezertől,

De így már értem,köszönöm mégegyszer.

2020. aug. 21. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!