Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme a törvényeket...

Mi értelme a törvényeket hosszú, érthetetlen jogi szövegként megfogalmazni, ha még ennek ellenére se egyértelmű sokszor?

Figyelt kérdés
Ha úgyis a bíróságnak kell megállapítania, hogy pontosan mit jelent a törvény szövege, akkor nem lenne egyszerűbb röviden, az átlagember számára érthetően megfogalmazni?
2020. aug. 13. 22:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%
A törvények szövegének muszáj minél egyértelműbbnek és támadhatatlannak lenni. Nagyon ritkán van olyan, hogy egy törvényt többféleképpen lehet értelmezni. Nem lehet leírni proli módon 3 mondatban, mert AKKOR lenne többféleképpen értelmezhető, és ez problémákat szülne.
2020. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
100%
Mint előttem is leírták ez az erthetoseget és a pontosságot segíti minden szónak megvan a helye és szerepe attól hogy hétköznapi nyelvezetben nem így a jellemző . Ez sokkal biztonságosabb és tamadhatatlanabb a hozzáértők számára . (Átlag emberi beszéd sok ponton támadható , másképpen értelmezhető, szóval nem véletlenül találtak ki így )
2020. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ritka, hogy nem egyértelmű. Tulajdonképpen minden két oldalnál hosszabb jogi szövegben vannak mondatok, melyek többféleképpen értelmezhetők.
2020. aug. 13. 22:40
 4/37 anonim ***** válasza:
Mutasd
2020. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Mit mutassak?
2020. aug. 13. 22:41
 6/37 anonim ***** válasza:
68%
Példát
2020. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Például minden egyes beadott népszavazási kérdés után az ország jogászai kétfelé szakadnak, egyik oldalon azok állnak, akik szerint a kérdést az NVB-nek hitelesítenie kéne, másik oldalon meg azok állnak, akik szerint a kérdéssel probléma van.


Ezen nem is csodálkozok, mert az alaptörvény olyan címszavakban közli a népszavazásra bocsáthatóság feltételeit, mint "nem lehet népszavazást tartani nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségről". Ez most azt jelenti, hogy csak magáról a kötelezettségről nem lehet népszavazást tartani vagy egy olyan népszavazást se lehet tartani, ami közvetetten ugyan, de megakadályozná a kötelezettség betartását?

2020. aug. 13. 22:55
 8/37 A kérdező kommentje:

Jó, mondjuk az alaptörvényre éppen nem igaz, hogy hosszú érthetetlen jogi szöveg lenne, sokkal inkább rövid lózungokat tartalmaz.


De mondjuk bárki, aki elolvasta már a bankszámlájához tartozó üzletszabályzatot, az tapasztalhatta, hogy nem egyértelmű minden abban leírt dolog.

2020. aug. 13. 23:13
 9/37 anonim ***** válasza:
Ezert ot (plusz X) ev a jogi egyetem amit sokan fikaznak, bezzeg ha problema van akkor maris rohannak az elso jogasz ismeroshoz...
2020. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Ezzel nem válaszoltad meg, hogy miért öt év a jogi egyetem. Említettem egy példát (mert valaki kért, majd utána szó nélkül eltűnt; mennyivel könnyebb azt öt év jogi egyetem után értelmezni, mint jogi egyetem nélkül?
2020. aug. 15. 09:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!