Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha en vagyok a masodik az...

Ha en vagyok a masodik az orokosodesi sorban de az elsofoku orokosnek adossaga van s mindent elvitt a vegrehajto, de kiderul hogy az orokos megolte az orokhagyot s igy nem orokolhet semmit akkor visszaperelhetem a vegrehajto alltal elvitt orokseget?

Figyelt kérdés
2020. aug. 15. 05:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"az orokos megolte az orokhagyot s igy nem orokolhet semmit "



A végrehajtótól semmit nem perelhetsz "vissza".

Ugyanis az 1. fokú örökös vagyonát az ő adóssága fejében vitte a végrehajtó.


Ha az első fokú örökös is elhunyt volna, akkor rád szállt volna az örökség az ő adósságával együtt. Tehát akkor te váltál volna adóssá.


A végrehajtó mindenképpen viszi a vagyont, ha te nem tudod az adósságot kifizetni.


Ezért van lehetőség arra, hogy ha az örökhagyónak nagyobb az adóssága,

mint amennyit örökül hagyna, az örökös visszautasíthatja az örökséget.

2020. aug. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok.

Hozzátenném, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a gyilkos elveszíti az örökösödési jogát.

A lényeg: nem perelheted vissza, mert az ő adóssága fejében hajtották be a vagyonát.

2020. aug. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

"Hozzátenném, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a gyilkos elveszíti az örökösödési jogát."


De. Ha morbid akarok lenni, akkor holtbiztos.


Kérdező!

Ez csak az én véleményem, de szerintem nem. A végrehajtó szabályosan járt el. Szerintem az eredeti örökössel szemben lehet ilyenkor igénnyel fellépni, mert ő vette át jogosulatlanul, bár ha nincs semmije, akkor ugye veszett fejsze nyele.

2020. aug. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Úgy bírom, amikor valaki csak azért lepontoz, mert nem értek vele egyet.

A Ptk egyértelműen kimondja, hogy

"Érdemtelen az öröklésre


a) aki az örökhagyó életére tört;"


Az érdemtelenség nem automatikus, a közjegyző nem kutakodik (nem is tud) ilyen irányban, aki a kieső helyett örököl, ő jelentheti be ezirányú igényét. (Meg persze maga a kieső is jelezhetné, de gondolom ez ritka, mint a fehér holló).

Vagyis senki nem követett el hibát, kérdező vagy későn eszmélt vagy későn jutott tudomására a dolog. Ezért nyilván nem lehet sem a végrehajtón sem a közjegyzőn keresni a hagyatékot, mivel ők szabályosan jártak el, egyedül attól lehet perelni, aki azt jogtalanul felvette.

2020. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na de nem vette fel hanem vitte a vegrehajto azt ami nem az ove volt mert erdemtelen ra. Ez olyan mint az a városi legenda ahol adósnal bulizott kocsival ment És jött a végrehajtó másnap reggel és mire felébred az ő kocsiját is elvitte az adós kertjéből
2020. aug. 15. 22:19
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Na de nem vette fel hanem vitte a vegrehajto"


Honnan?

2020. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az oroksegbol. Meg se kapta, azonnal jelzalog kerult a hazra
2020. aug. 16. 20:27
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Na azért tisztázzunk valamit. Mi az hogy meg sem kapta? Volt hagyatéki eljárás?
2020. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt de a vegrehajto kozben megtudta s jelentkezett.
2020. aug. 17. 08:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!