Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A külföldről hazaköltöző 5...

A külföldről hazaköltöző 5 évi tb egybeni befizetésével kaphat azonnali tb lehetőséget? Mert különben csak 1 év után mehetett orvoshoz, 1 évig magának kellett fizetnie mindent, ha jól tudom.

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél olvastam a válaszoknál, hogy aki hosszabb ideig nem fizetett, az 5 évvel bepótolhatja a nem fizetést.

Ha valaki hosszabb külföldön élés -mondjuk 10nél több, mert azt írták a másik kérdésnél- hazaköltözik, akkor kiválthatja az 1 év kivárását 5 év visszamenőleges befizetésével?


És akkor is, ha nincs tb száma, mert gyerekként vitték külföldre.


Szóval, újonnan kapott tb számmal is elég lehet-e 5 évet befizetni. Mert nagyon idegesítő lehet, hogy 1 évig nem történhet semmi, mert ha igen, elmegy minden pénz rá.



2020. aug. 17. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Változtak a TB befizetéssel kapcsolatos szabályok, ma már nem kell visszamenőleg befizetni az összes elmaradt járulékot. Viszont nyilván ezzel együtt más vonatkozik arra is aki külföldi munka után itthon él újra.

Ezt a kérdést konkrétan a társadalombiztosítónál tedd fel email-ben!

[link]

2020. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Csak arra gondoltam, hátha erre jár valaki, akinek van személyes tapasztalata.

2020. aug. 17. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy lesz ilyen. De ha biztosra akarsz menni akkor mindenképpen ott kell megkérdezned, mert újak a szabályok, ami fél évvel ezelőtt érvényes volt az ma már lehet hogy nem.
2020. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó, megkérdezem.

A csatolt oldalt elkezdtem olvasni. de elég bikkfanyelv. Ki kell hámozni a lényeget.

De azt már ismerem, hogy ha kérdezek valami hivataltól, csak becsatolják ugyanazt a szöveget, amiről kérdeztem. Szóval mindenképpen egyedül kell kitalálnom előbb vagy utóbb hogy hogy is van.


Köszönöm.

2020. aug. 17. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Melyik orszàgban viltàl? Volt ott tèbèd?
2020. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha külföldön éltél, és ott fizetted a TB-t, akkor nem biztos, hogy kell fizetni visszamenőlegesen bármit is. Kérdezz rá a NAV-nál!
2020. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. szept. 22. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag a NAV még EU országból való hazaköltözést követően is vergődik: neked kell bizonyítanod hogy TB-t fizettél, amelyben a "kormányablakban" vagy miben vergődő rosszindulatú dagadt ocsmány rosszindulatú szabotőr nőstények további akadályokat képeznek.
2021. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!