Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopott pénz ellopása is...

Lopott pénz ellopása is bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Csak érdekességkéntbkérdezem,nem akarom kivitelezni.
2020. aug. 28. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Erre ez az egyszerű, tömör és helyes válasz.
2020. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

A cél néha szentesíti az eszközt.

Pl ha tudod hogy kitől lett lopva és bizonyítani tudod hogy tőle lett lopva (vagy ő bizonyítani tudja) és azért lopod el az eredeti tolvajtól hogy visszaszolgáltasd akkor szerintem lényegében nem loptál.

Ha a tolvajt csak meglopod a saját hasznodra attól még te tolvaj maradsz.

2020. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Nem az számít hogy mit veszel el, hanem hogy hogyan.....
2020. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Btk. 370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.


Ha az, akitől te elveszed, maga is lopta, attól még a te szempontodból ugyanúgy idegen dolog. Tehát ha elveszed, hogy jogtalanul eltulajdonítsd, az is lopás.

2020. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Leegyszerűsítem a választ:


A törvény a te cselekményedet vizsgálja, függetlenül a körülményektől.


A minősítő körülmények csak az ítélet mértékét befolyásolják. Ezek lehetnek enyhítő, vagy súlyosbító körülmények.


Ha te azért mered ellopni mert tudod hogy lopott, az szerintem mindenképpen súlyosbító körülmény!

2020. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lopást "idegen" - azaz nem saját - dologra lehet elkövetni. A tolvaj által birtokolt pénz a számodra idegen (nem a tied), függetlenül attól, hogy a tolvaj azt harmadik személytől lopta.
2020. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!