Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A maszkviselés hiánya miatt...

A maszkviselés hiánya miatt lehet most bírságolni?

Figyelt kérdés
... mert a Sparban rajtam kívül senkin sem volt, szekus, eladók az orruk alatt hordták. Helyi járaton jó, ha 4 emberen volt az amúgy tömött buszon, a 4-ből is csak én hordtam szabályosan.

2020. szept. 2. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Mi van azzal a munkában elhagyta a maszkát és így hazamenet pofazacskó nélkül utazik? :(
2020. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
1-es, az bemegy az első boltba és vesz, most már minden sarkon lehet kapni, ne legyen már életképtelen idióta.
2020. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
2-es vagyok, ja és mielőtt valaki belekötne, hogy maszk nélkül nem mehet be, akkor az ajtóban állva kér egy maszkot bentről, bemegy benne, és kifizeti. (megtörtént eset) Az emberek imádnak hisztizni :)
2020. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
2-3! Meg imádnak lázadni, hogy "őaztánnemveszmaszkotmerazszájkosár". Egyébként én szarnék erre, csak az a baj, hogy ez az egész akkor ér valamit ha az emberek úgy 80%-a hordja, a mezei sebészi maszk engem nem véd meg csak akkor ha mások, akik fertőznének is hordanák, mint ahogy nem teszik sokan. Mondjuk jön az ősz és a tél, így nem lehet majd a melegre fogni, hogy "nemkaplevegőtamelegben".
2020. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Mazk nélkül nem mehetek be. Nincs is bolt arra
2020. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

"Mazk nélkül nem mehetek be. Nincs is bolt arra"


Akkor odatekersz egy sálat életképtelenkém :D

2020. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg járvánügyi szabályok megsértése, azaz szabálysértés, ha nem hordják, vagy nem megfelelően a maszkot zárt térben.
2020. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Lehet érte bírságolni, az a márciusi rendelet még hatályos, a szabálysértésekre vonatkozó általános szabályok szerint (helyszíni bírság vagy utólagos feljelentés alapján rendes eljárásában megállapított szabálysértési bírság)


OFF

A légkondis boltokban, bárhol ahol nem 552 Celsius fok van, lehet hordani, fel is rakom. A boltokban már mindenütt plexi van, én pl nem szoktam megszólni a pénztárost ha nem az egész 8 órát orrát eltakarva hordja, szerencsétlen ha nem bírja, hát nem bírja. De mikor EU-s előírás van arra hogy élő állatot se lehet légkondi nélküli vonatban szállítani, közben én rohadok a fecskén a MÁV jóvoltából... na nem, ott vegye fel az, akinek Imre az anyja és édes is. Amíg a kaller jön felrakom hogy ne balhézzon, de ott nem. A személyszállításra alkalmatlan járműveken előírt viselése emberiesség elleni bűntett (jó, tudom hogy a büntetőjogi tényállás más, de nem tudom másnak hívni).

2020. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8-as! Ha lehúzod az ablakot a Fecske Bhv is vállalható, pláne, hogy most csak ilyen max 28-29 fokok jönnek szeptemberben.
2020. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

6 Akkor odatekersz egy sálat életképtelenkém :D"


Mennyire életszerű, hogy nyáron kánikulába indul el egy ember te fogyatékos ?

2020. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!