Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartásim elveszik ha a...

Fegyvertartásim elveszik ha a kocsiban van és megittam egy sört?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem én vezetem a járművet, csak utas vagyok. De ha a nevemen van a fegyver, és tokban van az autóban, mikor megittam egy sört elveszik a fegyvertartásim ?

2020. szept. 4. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem, miért vennék el?
2020. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy sör az 0,2 légalkohol (0,4 véralkohol) 60 kg felett. Ha 0,25 légalkoholnál nem mutatott nagyobbat a szonda, akkor az csak “ivott, de alkoholtól nem befolyásolt“ állapot az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. módszertani levele szerint.

[link]


Alkoholt befolyásolt állapotban

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet

a fegyverekről és lőszerekről


fegyverek tartására vonatkozó szabályok

38. § (1) A lőfegyvert, gáz- és riasztófegyvert tartó személy *

...

c) * fegyverét nem viselheti és nem használhatja szeszes italtól befolyásolt állapotban, illetve, ha szervezetében kábítószer, illetve pszichotróp anyag van;

[link]


Ha 0,25 felett mutatott a szonda akkor szabálysértés, elveszik, mert azt mondják, hogy ha nem a te autódban van a fegyver, akkor viselted.


Szabs.

137. Lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés

183. § (1) Aki

a) a lőfegyver vagy lőszer gyártására, tartására, kereskedelmére, javítására vagy használatára és szállítására vonatkozó szabályokat megszegi,

..

szabálysértést követ el.

[link]

2020. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat hogy valaki hasonló helyzetben volt csak nem egy sört ivott, persze nem közben hanem a vadászat után.. Neki bevonták. De hallottam olyat hogy aki az anyóson ült nem is kérdezték..
2020. szept. 4. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, például vadászok szokták azt csinálni hogy egy autóval mennek többen a vadászat után isznak kivéve a sofőr, lényegében ara az időre átengedet a sofőrnek a fegyvert.

Ezért nem büntethetnek meg.

2020. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A jogsidat talán.
2020. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Igen, tényleg!


Ugyanis ebben az esetben gyakorlatilag úgy van nálad/"uralmad alatt" a fegyvered, hogy alkoholos befolyásoltság állapotában vagy.

2020. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kihágást követsz el. Ami pénz büntetéssel jár és igen ilyen esetben bevonják
2020. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!