Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha pozitív lesz a koronavírus...

Ha pozitív lesz a koronavírus tesztem és két hét karanténban kell lennem mi lesz a lakótarsakkal?

Figyelt kérdés
Szobát bérlek, közös a konyha és a fürdő/WC. Azt tudom, hogy utcára nem mehetek ki de lakáson belül gondolom mozoghatok. Van erre valami szabály?

2020. szept. 5. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg nincs semmi.
2020. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én sem találtam semmit neten. Ami amúgy qrva nevetséges akkor...
2020. szept. 5. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A lakótársakra is vonatkozni fog a karantén, mivel első vonalbeli kontaktszemélyek.
2020. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Szar ügy.

Ha komolyan veszed, akkor a lakáson belül is csak maszkban mozoghatsz, be kell/ene tartanod a megközelítési távolságot és fertőtleníteni, fertőtleníteni, fertőtleníteni.

Mert ugye teljes szeparáltságra manapság nem nagyon van lehetőség.

2020. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak utazásból tértél volna haza, és úgy kapod a karantént, abban az esetben csak rád vonatkozna, a lakótársakra addig nem, míg ki nem derül, hogy esetleg pozitív lett a teszted.
2020. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Alapból nevetséges ez a karanténosdi.
2020. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

6.


Még nevetségesebbé teszi az egészet az, hogy márciusban mindenki "be volt szarva" ment az élesztő-felváráslás meg a szigorú kormány-ukázok, de most, hogy hivatalosan többen elkapták, szinte semmi. Na, ennyit ér az egész dolog. És simán van suli, mindenki akkor megy boltba amikor akar, nincs szinte semmi "nagy óvintézkedés", holott márciusban ennél gyengébb adatoknál már ment a bekeményítés.

2020. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldre utazás után hazajössz és hatósági karanténba kerülsz, attól még akivel együttlaksz, akár családtag, akár nem, szabadon mozoghat, nem kerül karanténba. Annyi a lényeg hogy otthon kell maradnod.
2020. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha neked pozitív akkor valszeg a lakótársaidnak is már. Nekik kötelező 2 hét karantén lesz.
2020. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez az egész hajcihő nincs rendesen leszabályozva. Eszetlen, betarthatatlan előírások vannak.
2020. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!