Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szórakozásból vagy indulatból,...

Szórakozásból vagy indulatból, intézhetek házkutatást, illetve tehetek bejentést a rendőrségen pl hogy lőfegyververt vagy kábítószert birtokol egy ismerősöm, akkor is ha tudom hogy ez nem igaz?

Figyelt kérdés
Ma házkutatást tartottak nálam nyomozók akik lőfegyver és kábítószer után kutattak és mindössze annyit árultak el hogy egy illető bejelentése alapján jöttek akinek a nevét nem árulhatják el. Természetesen büntetlen előéletű vagyok, valamint nem találtak nálam semmit és soha nem is birtokoltam egyiket sem a fentiek közül,de nekem ez elég ciki hogy ilyesmivel vádoltak meg

2020. szept. 10. 22:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül hogy viccből lettek kihívva az egészen biztos hogy komoly következményekkel jár, szerintem nem is szabálysértés kategória hanem bűncselekmény.
2020. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
neked ebből nem lesz károd, de annak aki kihívta a rendőröket, lehet
2020. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 árokpart ***** válasza:
Szerintem más miatt mehettek viszont azt nem árulták el. A fegyver és kábítószer sztorit szerintem csak úgy mondták, mert ugye indokolni kell egy házkutatást. Büntetlen előéletű embernél kizárt, hogy csak úgy kábítószert és fegyvereket keresnének szinte majdnem egy maffiózónak gondolnának biztosan nem. Az is kizárt, hogy teszem azt pl proli Pista vagy Jóska bemondására ahogyan írtad indulatból vagy haragból keregélnének. Ilyen egyszerűen nincsen. Gondolom gyorsan elmentek, végeztek az sem kizárt, hogy valami fedőakció volt. Furcsán hangzik talán és lehet, hogy most azt mondod bolond vagyok, de a rendőrségről és nemzetbiztonságról szóló törvény lehetővé tesz egy kamu házkutatást is fedett akcióban bárkinél.
2020. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Tényleg gyorsan végeztek és igazából úgy vettem észre hogy a lőfegyver jobban érdekelte őket mint a kábítószer. Azt is tudták hogy marok lőfegyvert kell keressenek. Fogalmam sincs arról hogy aki ki akart cseszni velem az mit mondhatott nekik.
2020. szept. 10. 23:22
 5/30 árokpart ***** válasza:
Viszont játszunk el a te verzióddal is aminek ugyan nagyon csekély a lehetősége. Van e haragosod munkahelyen, esetleg ha munkanélküli vagy akkor a Facebook-on vagy a településeden stb.
2020. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 árokpart ***** válasza:
Beszéltél e valakivel, valakikkel fegyverekről, esetleg interneten nem e osztottál meg fegyvereket, vagy nem jelöltél e be sok fegyver hobby oldalakat a Facebook-on.
2020. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Off: nagyon szétpakoltak?
2020. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 árokpart ***** válasza:
Az alapján amit a kérdező válaszolt egyáltalán nem keresték annyira azt a stukkert. Mert ha nagyon fontos lett volna akkor bizony kissé szétszedték volna még a házat is, ilyenkor robbanókereső kutyát is használnak, mert kiszagolja a lőszert meg a fegyveren is érzi a lőporszagot messziről, hogy lőttek vele. Kérdező nem esetleg egy helyi önkormányzati képviselővel vesztél össze vagy politikussal és csak rád akartak ijeszteni. Mert eleve egy hétköznapi életet élő büntetlen előéletű ember sem legálisan sem illegálisan nem tud éles lőfegyvert ma Magyarországon beszerezni. Gyakorlatilag ha valakinek ma Magyarországon éles maroklőfegyverre lenne szüksége illegális úton a szó szoros értelemben legfeljebb valamelyik főmaffiózótól tudna hozzájutni azokkal meg mi polgárok soha nem fogunk találkozni, mert eleve szóba sem állnak velünk. Ezért sántít, hogy célzottan valóban azt keresték volna.
2020. szept. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nem szoktam neten sem fegyverekkel foglalkozni. Az íjászaton kívül más nem igazán érdekel. Rákérdeztem és a nyomozó azt mondta hogy bejelentés miatt jöttek ki házkutatásra.
2020. szept. 10. 23:38
 10/30 árokpart ***** válasza:
Akkor lehet, hogy valami irigyed kitalált valami agymenést és előadta nekik. Viszont azzal kapcsolatban amit írtam azt ők is mármint a rendőrség is tudja, hogy büntetlen előéletű vagy és azzal is tisztában vannak, hogy ma Magyarországon lehetetlen éles lőfegyvert szerezni illegálisan. Sőt Európában sem igazán. Egyedül Csehországban és Svájcban lehet éles lőfegyvert vásárolni és tartani, de természetesen csalis a saját állampolgáraiknak, tehát külföldit nem szolgálnak ki a fegyverboltok és nem is postáznak külföldre lőfegyvert. A gáz-riasztó pisztolyok közül is mi vagyunk Európában a legszerencsésebbek, mert nálunk élesből átalakítottakat is lehet vásárolni a módos németek hozzánk járnak át ezeket megvenni, mert náluk is csak a hagyományos eredetileg is gáz-riasztó pisztolynak készült spiáter darabokat lehet megvásárolni.
2020. szept. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!