Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Másodállás: ha egy adott...

Másodállás: ha egy adott helyen 7:00-17:00-ig dolgozom, de lenne lehetőség egy adott másodállásban, mondjuk 18:00-22:00-ig dolgozni, hogy lehetne ezt kivitelezni, hogy ne ütközzön a napi 12 órás megengedett munkavégzés mellett?

Figyelt kérdés
Időm, energiám lenne, és a pénzre is abszolút szükség van, de jelenleg nem látok más optimális megoldást minderre. Milyen alternatívák vannak? Két óra munkavégzésre be tudnak jelenteni másodállásra? Vagy van bármi más alternatíva?
2020. szept. 15. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Akinek "másodállása" van az általában nem két helyen dolgozik alkalmazottként, hanem van egy alkalmazotti főállása és egyéni vállalkozóként csinál még mellette valamit szabadidejében (pl. netpincér futár, magán tanár, esküvői fotós)
2020. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ütközik.

Üdv.

2020. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A napi 12 órás limit az egy munkáltatónál eltöltött napi beosztás szerinti munkaidőre vonatkozik. Azt nem szabályozza a törvény, hogy te több munkahelyen hány órát dolgozol összesen, az a te magánügyed.
2020. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de ez a korlát szerintem a munkadókra vonatkozik.

Én egy tejles+egy negyed állásban dolgoztam + mind a két, sőt egy harmadik helyről megbízására munka viszonyban is.

Szerintem ez bőven kiad napi 12 órát, de a kutya se foglalkozott vele.

Pedig szem előtt voltam, mikor nyugdíjba mentem, mert akkor mindenféle keresményemet össze kellett vezetni.

Szóval, ne aggódj!

2020. szept. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ezt lehetne bírni, energiával, idegekkel, erővel. Már a 7-17-ig is megterhelő. Hacsak nem alszod át a műszakot
2020. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Jogilag tudtommal ez lehetséges, de a valóságban nem fogod bírni, ha igazi állásról van szó, s nem ágyakat tesztelsz alvással vagy hasonló. A szervezeted fel fogja adni.
2020. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!