Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eszközökhöz tudok...

Milyen eszközökhöz tudok nyúlni egy nem fizetett gyerektartás esetén?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég töltöttem be a 20. életévemet, édesapám pedig 11 hónapos koromban elhagyott. A bíróság akkor 10.000 ft összegű anyagi támogatást - gyerektartást - állapított meg havonta, amelyet általam meghatározatlan idő óta nem fizet.

(Nem intézkedtünk, mert egyrészt nem feltétlen szorultunk arra a pénzre, másrészt pedig egyszer láttam, fiatalkoromban, az akkor kedves -vagy annak álcázó- személye miatt akkor, s után nem éreztem utálatot iránta)

Viszont most egy nagyobb akadályba ütköztünk, amit a jelenlegi anyagi helyzetünkkel nem tudunk orvosolni.

Sajnos / nem sajnos nincs sok tudásom, tapasztalatom a témában, így a segítségetekre lenne szükségem, amire előre is hálás leszek!

Milyen feltételekkel, papírokkal, hova, s mennyi pénzzel kell mennem ezen ügyet elintézni? A legjobb, ha teljes részletességgel írod/írjátok le. Továbbá ki az, akinek sikerült? Nyugodt szívvel olvasom azt is.

S persze, ami lényeges, körülbelül mennyi idő alatt történik valamilyen változás?

Hálás leszek, ha szentelsz rám időt, ezt ezúton is köszönöm.


Üdv,

Zoltán



2020. szept. 16. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos utólag nem tehetsz semmit.

Anyukád tudott volna intézkedni, de 2 probléma van, az egyik, hogy csak 6 hónapra visszamenőleg kérhetné, a másik, hogy mivel nagykorú vagy, már nemigen foglalkoznának az üggyel.

2020. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!