Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV-én a maszkviselési...

A BKV-én a maszkviselési bírságolhatóság, ezt jelenti? Feltételes módban értendő.

Figyelt kérdés

A maszkviselés kötelező a BKV-én ha jól értem és bírságolható 16k-val aki nem hordja. Nem kijelentő, hanem feltételes módban van! Ez úgy zajlana le az életben, hogy jön az ellenőr és nem a jegyem, hanem az arcom nézi? Mivel csak "bírságolható", így ha meglát először megkér, hogy húzzam fel a maszkom, ha jól értem.



Én erre kedvesen felvilágosítom a maszkviselés következményeiről; nem véd meg a levegőben terjedő a maszk szöveténél jóval kisebb koronavírustól. Feldúsul a CO2 a maszk alatt, valamint a légzést nehezíti, ami éppen hogy fontos lenne ilyen vírusos időben. Erre ő ismételten megkér, hogy de akkor is kötelező maszkot viselni és erélyesen felszólít, hogy tegyem fel. Erre én elmondom, hogy noha többet árt mint használ, de hogy ne legyen neki ebből baja, ezért őt ebben a munkában segítve felveszem a maszkot, amire ő elmegy.


Gondolom, ha ezek után sem veszi fel valaki akkor jönne a bírság. Így zajlana le ez az életbe?



2020. szept. 17. 10:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Leszállítják a buszról/villamosról.
2020. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan. Először felszólít, hogy vedd fel a maszkot. Ha ennek nem teszel eleget, akkor pótdíjaz, mert megszegted az utazási feltételeket (ahogy akkor is megszeged, ha nincs jegyed).
2020. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, akkor nem kell feltenni. Elég felszólítás után, arra az időre amíg a buszon van. Köszi. Alig találkozok ellenőrökkel hála Istennek szóval ez bejön nekem
2020. szept. 17. 10:24
 4/29 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk az jó, hogy a koronavírustól nem véd, de a CO2 feldúsul alatta, bár a CO2 jóval kisebb méretű, mint a koronavírus.
2020. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%

Ostoba látásmód, hogy csak felszólítás után kell felvenni.


Jegyet is csak akkor lyukasztasz, ha jön az ellenőr?

2020. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%

Azért feltételes módban van, mert ezzel csak ijesztgetnek, nincs üzletszabályzatukban (amit közlekedési hatóság és a vasúti igazgatási szerv jóváhagyása után lesz hatályos):

[link]


Magatartási szabályok 16. o., pótdíjazás 47. o.


(BKK pótdíjazhat, bírságot szabálysértési hatóság szabhat ki, büntetést bíróság)

2020. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Sokan abba a tévedésbe esnek, hogy a csupasz vírus méretét arányítják a maszk anyagának sűrűségéhez. Hogy azon mekkora rések vannak. De ez így téves, mert a vírus porszemcséhez, páracseppecskéhez tapadva utazik. A maszk nem téged véd, hanem másokat, hogy a kilélegzett levegővel ne jusson a másik arcára, kezére.

Az ellenőrnek meg tök mindegy, mit hordasz össze. Ha olyan rendelet jönni, hogy csukott szájjal fütyörészve, kézen állva szabad csak utazni, akkor azt kellene betartatnia.

2020. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Micimacko67 ***** válasza:
75%
Kérdező, egyéb törvényeket, szabályokat, előírásokat is csak akkor tartasz be ha látják mások?
2020. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
#8: tényleg elképesztő mentalitás, amit a kérdező képvisel...
2020. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, te Gipsz Jakabként hogyan gondolod, hogy önhatalmúlag felülírod a szakemberek által megfontoltan meghozott intézkedéseket...?????
2020. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!