Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha éjszaka két idegen fizikail...

Ha éjszaka két idegen fizikailag bántalmazni kezd, megölhetem a támadókat?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem hogy védekezhetek a BTK szerint? Vagy ha megszúrom és súlyosan vérezni kezd akkor miután harcképtelenek lettek köteles vagyok mentőket hívni vagy megvárhatom még elvérzik?


Tegnap történt velem ilyen eset kíváncsi vagyok meddig mehettem volna el.



2020. szept. 18. 09:10
1 2 3
 1/30 Pekka ***** válasza:
17%
Önvédelemből kinyírhatod a támadót. Ha súlyos a sérülése, pl. elvágsz egy artériát, akkor már nem menti meg senki, hiába hívsz mentőt.
2020. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Pekka ***** válasza:
54%
Bár amilyen ma az országban a helyzet, még téged sittelnének le, mert veszélyeztetted a támadók testi épségét... sajnos a magyar törvények a bűnözőket védik, nem az áldozatot.
2020. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Nem, csak aranyosan vedekezhetsz... elso valaszolo nincs kepben
2020. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Pekka ***** válasza:
78%
3.-as, honnan tudod, hogy pl a két támadó "csak" megverni akar és nem agyonverni?? Előre bejelentik??
2020. szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"még téged sittelnének le, mert veszélyeztetted a támadók testi épségét... sajnos a magyar törvények a bűnözőket védik, nem az áldozatot."


Hát igen ettől félek én is. Ezért nem védekeztem tegnap.

2020. szept. 18. 09:37
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Annyi hülye van itt, hogy hihetetlen.

Ekkor veheted úgy a támadást, mintha meg akarnának ölni, azaz kb bárhogyan védekezhetsz (jó, mondjuk ha ököllel neked mennek, te meg előkapsz egy AK-t és szitává lövöd őket, ott lesznek gondok), késsel még elméletileg oké lehet.

DE!!! És ez minden önvédelmi szituációra érvényes: Addig van jogod védekezni, míg jogosan tarthatsz a támadástól, annak folytatásától.

Na most, ha totál harcképtelenné tetted őket, akár késszúrással, akkor onnantól már nem bántalmazhatod őket semmilyen módon.

És igen, köteles vagy mentőt hívni.

2020. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%

"még téged sittelnének le, mert veszélyeztetted a támadók testi épségét... sajnos a magyar törvények a bűnözőket védik, nem az áldozatot."

Ezt pedig az előítéletes hozzá nem értők szeretik hangoztatni, de abszolút nincs így.

2020. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Meg,csak hivatkozz önvédelemre,meg hogy véletlenül okoztad a halálukat.
2020. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
24%

Nyilván csak akkor szerintem, ha fegyverrel, vagy olyan eszközzel támadnak rád, ami elveheti az életedet. De ebben a témában a jogászok vannak képben.

Amúgy ha rend lenne az országban, akkor nem fordulhatna elő ilyen eset sem.

2020. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ha rend lenne az országban, akkor nem fordulhatna elő ilyen eset sem."

Mondj már egy olyan országot a világon, ahol nem történik ilyesmi...de komolyan...

2020. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!