Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hétfőtől kötelező a maszk?...

Hétfőtől kötelező a maszk? Csakis a maszk? Mivan?!?!

Figyelt kérdés

Most komolyan hétfőtől nem jó a sál? Félreértés ne essék, mindig felteszem ott ahol kötelező, az orrom is takarja. Hétfőtől ez nem elég, maszknak kell lennie. Miért?

Mitől lesz más? Ha a sálamra varrok két akasztót és a fülemre akasztom akkor már jó? Ugyan az az anyag kész még attól a szám előtt...


Kezd nevetséges lenni ez a dolog...



2020. szept. 19. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már hol kötelező a maszk?
2020. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szigorítás az szigorítás, senki nem mondta hogy értelmet kell-e belelátni.
2020. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

És mi az, hogy maszk? Csak az orvosi, sebészi maszk? Vagy ez valahol le van írva, vagy ha azt mondom a csősálamra, hogy ez márpedig maszk akkor az az? Ki határozza meg mi a maszk?



Amúgy van ilyen diribdarab rongyból varrt maszkom, kevésbé takarja el az arcomat mint a sál.


Vagy van pár 3M FFP3 maszkom is, amin van szelep. Kilégzéskor szűrés nélkül könnyen tudjon a levegő kiáramolni. Felveszem azt nagyon szívesen, lesz maszk mégis ha neadjisten tünetmentes szuperterjesztő lennék akkor kiirtom a fél várost. De szabályosan hisz az egy maszk.


Nonszensz.

2020. szept. 19. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogd rá a csősáladra, hogy biciklis maszk és kész.

De ezt én nem olvastam még amúgy, nem csak a helyekben szigorítottak? :o

2020. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2020. szept. 19. 10:13
 6/13 A kérdező kommentje:

A maszknak el kell fednie a szájat és az orrot is, valamint fontos változás az is, hogy valóban maszkot kell viselni, nem elég például sállal vagy kendővel eltakarni a szájat.


A maszkviselési kötelesség be nem tartása szigorúbb szankciókkal fog járni. A tömegközlekedési eszközről leszállítható lesz az, aki nem visel maszkot, és emellett akár 50 ezer forintra lesz bírságolható. Még szigorúbb lehet a büntetés, ha az illető együttműködés hiányában megzavarja a közösségi közlekedést, ez esetben rendőri intézkedést is lehet kezdeményezni ellene, és elzárással is büntethető.

2020. szept. 19. 10:13
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Talán a kialakítás miatt, hogy jobban zárjon orrnál.
2020. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti a csősálam jobban zár orrnál mint egy otthon varrt rongymaszk.
2020. szept. 19. 11:20
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Miért mi baj van a maszkkal? Főleg ha te is azt használod. Amúgy is egy sál tök hülyén néz ki szerintem ebből a célból.
2020. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem maszkozok, pont, hogy csősálat hordanék, de nem hordhatom mert akkor bűnöző leszek.


Nekem kényelmesebb. Nem húzza a fülem, hűvös idő lesz már szóval amúgy is hordanám, egy könnyű mozdulat fel, le húzni. Mindig ott van nem kell elrakni.


Számomra tök praktikus, és érdekes mód eddig jó volt, tavasszal is ezt viseltem. Hétfőtől nem jó. 🙄

2020. szept. 19. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!