Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezzel leégettem volna az...

Ezzel leégettem volna az ügyvédem is?

Figyelt kérdés

Egy kis súlyú bűnt követtem el, a rendőrségen mindent őszintén beismertem, egyértelmű volt, hogy a bíróságon is beismerem, úgy is történt, előkészítő űlésen ítélet született, ami felfüggesztett lett, de fellebbeztem enyhítésért, pénzbüntetésért.


A törvényszéken kérdezte a védőm, hogy mivel indokoljuk a fellebbezést, előszőr azt mondtam, hogy felmentésért, de azt mondta, hogy azt ne, ne csináljunk hülyét magunkból, hisz egyértelműen elkövettem, beismertem a hatóságoknak. Azt mondta, hogy pénzbüntetésért, az jó. (De maradt a felfüggesztett).


Most, ha a törvényszéken felmentésért fellebbeztem volna, akkor kiröhögtek volna, esetleg az ügyvédet is leégettem volna, mert azt hitték volna, hogy ő beszélt rá, hogy felmentést kérjek?



2020. szept. 22. 10:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint a törvényszéken nem fellebbeztem volna, hanem az előbb írt dologgal indokoltam volna fellebbezésem.
2020. szept. 22. 10:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen agyalni. Pont az a természetes bíróságnak is, hogy az viselkedik előttük zavarodottabban, aki nem rutinos bűnöző, kb. fogalma sincs a büntetőjogról.


De gondolom nem is törvényszék előtt voltál, hanem járási/kerületi bíróság előtt. Csak komolyabb súlyú bűncselekmények első foka van megyei/fővárosi törvényszéken, ezeknél meg beismerés esetén első fokon a felfüggesztett már enyhe büntetésnek számít.

2020. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
11 ezer forint lopás.
2020. szept. 22. 10:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Járásbíróság volt az 1. fok.

Törvényszéken a 2. fok.

2020. szept. 22. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Így már teljesen érthető.

Védő feladata az, hogy terhelt döntései meghozatalához szakszerű jogi segítségnyújtást biztosítson, de ha a terhelt nem reális dolgot kérelmez, akkor is megírja ennek beadványát legjobb tudása szerint.


(USA-ban szokás az, hogy a védő úgy szerződik a terhelttel, hogy ha a terhelt útmutatásait nem követi, akkor a megbízási szerződést felmondhatja, mert ott a védők presztízsét meghatározza, hogy milyen az eredményességi statisztikájuk).

2020. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel beismerted a tettet, nem kérhettél felmentést. Ez tény. Ha beadod így a kérelmet, akkor az ügyvéd nyilván elmondta volna később a kollégáinak, hogy ő szólt neked arról, hogy ez hülyeség, tehát tudtad.
2020. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet beismerés esetén is másodfokon felmentés új bizonyíték alapján, ami büntethetőséget, illetve a cselekmény büntetendőségét kizárja.

Pl. bizonyíték arra, hogy:

- akkor kóros elmeállapotban volt,

- kényszer és a fenyegetés hatására lopott (kb. olyan, hogy távcsöves puskával a fejére céloztak messziről...)

2020. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!