Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szept. 1.-től kezdtem el...

Szept. 1.-től kezdtem el dolgozni az új munkahelyemen, előtte nem volt munkám (egyetemre jártam.) Így is megvan a 20 nap szabadságom idén, amit kivehetek?

Figyelt kérdés

Vagy kevesebb lesz, amiért “csak” 4 hónapot dolgozom idén?


Próbaidő alatt gond lenne, ha elmennék szabadságra?


Köszönöm a segítséget!



2020. szept. 22. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Időarányosan van szabadságod.

Ha szept 1-gyel kezdtél, akkor 7 napod van

2020. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éves szabadság időarányos része jár. 6 vagy 7 nap nem tudom hogyan kerekítenek.

Nem tiltja semmi hogy próbaidő alatt szabadságra menj. Egy normális munkáltatónál nem probléma ha próbaidő alatt kiveszel 1-1 nap szabadságot. Év végéig úgyis el kell fogyasztani az összeset.

2020. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, nincsen 20 napod, csak az a 6 vagy 7.

Mivel a szabadságot ki kell venni az év vége előtt, így azt a munkáltató is meg fogja érteni.

De nincs vele gond, mert a karácsonyi időszakban biztosan lesz 1-2 nap amit kivehetsz, mert a többiek sem dolgoznak. A megkezdett szabadságot pedig lehet folytatni januárban is. Vagyis ha kiveszel 1 napot decemberben, majd megkezded a maradékot december 31-én, akkor januárra mehetsz szabadságra az első hétre. Csak nem szabad megszakítani és a maradékot már egyszerre kell kivenni.

Beszéld meg a főnököddel, ők is tudják, hogy ki kell venned.

2020. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Van e kikötve próbaidő?

Ha igen,akkor ezen időszakon belül a munkáltató döntésén múlik a szabadság kiadása.

2020. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Havi 2 nap jár kb, ennek a felével a munkáltató rendelkezik. Beszélned kellene egy vezetővel,hogy mit lehet és mit nem.

Hogyha hajtás van és kiveszed a szabadságot lehet elengednek.de ki tudja hosszabbítanak e. Hogyha viszont lazán kezelik az ilyet akkor mehetsz. Cég függő..Nálunk próba idő alatt csak nagyon indokolt esetben, utána megbeszélés szerint.

2020. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Neurotech ***** válasza:
Úgy írtál alá szerződést hogy ennek nem néztél utána? Próbaidőn nehézkesen lesz szabadságod.
2020. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!