Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le akarom vetetni a tablófotóm...

Le akarom vetetni a tablófotóm. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Tehát amikor, 8.-os voltam készült tabló fotó.

Én nem akartam fotózást, főleg nem hogy kikerüljön a szétretusált fejem a tablóra.

És nem is kértem fotókat. Visszaküdettem a nyers képeket. (Szüleim rám bízták, ha tetszik veszünk, ha nem nem). Az férfi osztályfőnököm pedig ideges volt rám és hazaküldette a képeket, hogy beszéljek a szüleimmel. Mondtam neki, hogy nem akarok rajta lenni a tablón, és a képekből sem kérek. Erre ő megrendelte a képet, és az engedélyünk nélkül a tablóra került.

Nemsokára 18 leszek, és már érzem magam annyira érettnek hogy tudjam, nem akarom tovább ezt tűrni. Szüleim nem tettek ellene semmit. De én most szeretnék. Milyen lépéseim lehetnek?



2020. szept. 24. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem.


Meg szerinted ki nem X@rja le a te fotódat?

2020. szept. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kulturáltan, vagy sehogy;)


Különben meg személyiség jog sértés történt ez esetben, olvass utána

2020. szept. 24. 16:05
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
Az iskola diákja vagy, 18 alatti. Onnantól...kuss!
2020. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Kérd meg a tanárt, hogy vegye le a képed a tablóról, mert nem akarsz rajta lenni.

Ha nem megy bele, akkor fordulhatsz hatóságokhoz is. A személyiségi jogaidat sérti, ha akaratod ellenére rólad készült képet feltesznek bárhova is, és ha valaki ezt nem veszi figyelembe, büntethető.

Ennyivel lefényképezhetek bárkit, és kirakhatom Facebookra? Lenne belőle gond rendesen. A hülye autók rendszámát sem szabad kitenni, ha úgy készül a kép, hogy rákerül, ki kell takarni, pedig azok csak hülye tragacsok.

Hol van most a tabló?

Amúgy, ha hozzáférsz, nyugodtan vedd le róla a fotódat, nem igazán lennél érte büntethető jogilag. Ha más képét vennéd le, akkor az már nagyobb gond lehet.

Senki sem kötelezhető semmilyen körülmények között arra, hogy megengedje, hogy lefényképezzék. Vannak személyiségi jogai az embernek, amiket ha nem tartanak tiszteletben, az büntethető.

2020. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy,. ha rámenős lennél és pl. havonta zaklatnád a tanárt, vagy hetente, hogy vegye le a fotódat, lehet, megúnná és levenné. Akkor is már ezt kellett volna.


3. Szóval 18 alattiakkal akármit csinálhatunk, fotózhatjuk jobbról-balról és kirakhatjuk akárhova a képeit, persze, okos vagy! 18 alattiaknak nincsenek is jogaik, nyilván.

2020. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Akkor lassabban írom, hogy a gyengébbek is megértsék.


Az iskola diákjaként, a beíratáskor, a szüleid feljogosították a sulit a kép és hangrögzítésre. Bizony.


Ennyi.

2020. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Ja ez a sztori igaz, egy jó pszichológust javaslok, sürgősen.
2020. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

6. Ilyet te hol olvastál? Linkelnél erről szöveget?

Mondjuk a "lassabban írom" -féle böfögésed helyett megértőbben is válaszolhattál volna a kérdezőnek, ha igaz is, amit írsz: "Sajnos iskola diákjaként, a beíratáskor, a szüleid feljogosították a sulit a kép és hangrögzítésre" vagy valami. De aki tahó, attól nem kell sokat várni. Bizony.


7. Neked kellene pszichológus. Eléggé tapló vagy, semmi megértés nincs benned. Szerinted mit állapítana meg pszichológus? Na, várom a diagnózisod, mert biztos nagyon értesz hozzá!

2020. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valaki évekig pörög egy ötször ötcentis képen, amit soha senki nem néz meg? Röhejesebb lenne, ha tényleg leszedetné.


Nem vagyok pszichológus, de biztos vagyok benne, hogy kíváncsi lenne hogy a kérdező mit lát a tintapacákban:-)

2020. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehetséges. A tanár meg simán mondhatja, hogy hozzájárultál. Innentől egy-egy. Legfeljebb akkor lehetne valamit kezdeni, ha a szüleiddel közösen "bombáznátok" a tanárt, bár akkor nem itt kérdeznéd, meg akkor ők elintézték volna neked, hogy ne legyél rajta.

Sőt, mitöbb, nem keletkezett semmilyen károd, tehát sérelemdíjat sem követelhetsz. Főleg ennyi év távlatából.

2020. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!