Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Békéscsabán évente kb hány...

Békéscsabán évente kb hány súlyos bűncselekmény történik?

Figyelt kérdés

Tisztába vagyok azzal, hogy Békéscsabát nem kell összehasonlítani egy 8.kerülettel, azonban a hatóságoknak az előbb említett városban is van sok ügyük.


Olyan érdekelne, hogy súlyos bűnesetek fegyveres garázdaságok, vagy esetleg rablások, adócsalások mennyire gyakoriak Békéscsabán?



2020. okt. 3. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
414
2020. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És ez évente, havonta vagy naponta?


Hát naponta soknak számítana, de évente is, ebből a kisvárosból.

Viszont a csekély bűnesetek simán belefér évente.

2020. okt. 3. 13:11
 3/15 anonim ***** válasza:

Innen néztem:

[link]

2020. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi volt a tárgyaláson Levike ?
2020. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Legalul írja, hogy tulajdon elleni szabálysértés.


A tulajdon elleni szabálysértés mióta bűncselekmény?

2020. okt. 3. 13:15
 6/15 A kérdező kommentje:
Valamelyik nap szeptember vége körűl egy 30.ezres Hajdú-Bihari kisebb városban indult egy csoportos garázdaság miatt eljárás és kérte a police.hu oldal, hogy aki bármit tud, látta az eseményt, jelentkezzen. A bűnügyi szám nem volt háromszáz sem, ami azt jelenti, hogy még az idén nem indult abban a városban háromszáz büntetőügy a rendőrségen, ez viszont egy 30.ezres városban jó, van kb. húsz-huszonöt nyomozó, biztos nincsennek leterhelve, jobban van idejük foglalkozni egy-egy piti üggyel is, míg Pesten a piti.ügyeket átnézik, ha nincs eredmény hagyják, foglalkoznak másikkal. Pesten azt hallottam, hogy egy nyomozónál simán van 80 ügy egyszerre.
2020. okt. 3. 13:23
 7/15 anonim ***** válasza:

2018 második félévben 16 rablás volt egész Békés megyében, idén eddig egész évben már "csak" összesen 4, az elmúlt 60 napban egyetlen egy sem.


Ez annak köszönhető, hogy az elmúlt években a Békéscsabai Járásbíróságon és a Gyulai Törvényszéken kapták a legszigorúbb büntetéseket az erőszakos bűncselekmények elkövetői. A legpitibbekre is jóval középérték felettit adtak azoknak, akiknél ez a

a büntetéskiszabás során értékelhető tényezőkről szóló 56. BK vélemény (Kúria Büntetőjogi Kollégiuma) alapján indokolt volt:

[link]



Belügyminisztérium Bűnügyi Statisztikai Rendszere:

[link]


Rendőrség bűnügyi térképe:

[link]

(tanúsítványa nem eIDAS rendelet szerinti, ezért a böngészők hibát jeleznek)


Bírósági határozatok gyűjteménye, amiből láthatod, szűrve rablásra és Békéscsabai Járásbíróságra, illetve Gyulai Törvényszéke

[link]

2020. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Összehasonlításul Budapesten 148 rablás volt eddig idén, tavaly összesen 219.
2020. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Írtad, hogy 2018 második felében 16 rablás volt a megyében.


Nos engem is bevittek egyszer egy rablás ügy miatt pont az adott megyében 2018 12. 07-én. Nade én nem követtem el.


Azt szeretném tudni, hogy esetem benne van-e a 16-ban?

2020. okt. 3. 19:29
 10/15 anonim ***** válasza:

A 2018-as statisztikába először +1 garázdaságként, +1 lopásként került be az ügyed, majd ez módosult +1 rablással, -1 garázdasággal, -1 lopással, mikor az ügyészség átminősítette rablássá.

Ha pl. a bíróság a rablás vád alól felment, lopást sem bizonyítanak rád, ez esetben meg nem volt garázdaság sem az, hogy a tulajt lefújtad, akkor -1 rablással, +1 lopással megint változik a 2018-as statisztika.

2020. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!