Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaügyi központ kiközvetítés...

Munkaügyi központ kiközvetítés elutasítása milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés

A hó végén elveszítem a munkámat, és nem biztos hogy addigra sikerül találnom másikat, ennek több oka is van.

Hallottam, hogy a munkaügyi központokban a regisztrált akaratától függetlenül közvetítik ki az embert munkákra. Álláskeresési járadékra jogosult vagyok, és az lenne a kérdésem, ha kiközvetítenek, és azt elutasítom, az milyen következményekkel jár?



2020. okt. 4. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kapod tovább a pénzt. De ne aggódj, nagyon nem jellemző, hogy kiközvetítik az embert.
2020. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ha csak ennyi a probléma, akkor végülis nincs gond, legrosszabb esetben 3 hónapig leszek munkanélküli, és ez az időszak a járulék nélkül is tökéletesen átvészelhető. A TB-re szeretnék nagyon odafigyelni még, teljesen mindegy hogy ki fizeti, de legyen.
2020. okt. 4. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hónap végén elveszíted a munkádat akkor még idő kell ahhoz, hogy bejelentkezz a munkaközvetítőnél. Csak utána fognak bárhová is kiközvetíteni és minden pillanatban van lehetőséged magadnak munkát keresni.

Hidd el nem úgy működik, hogy bemész és máris állással jössz ki onnan. Voltam így.

Nincs felmondási időd, végkielégítésed?

2020. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/3:

Épp most töltöm a felmondási időmet, de le kell dolgoznom minden egyes napot. Október 31-én szűnik meg a munkaviszonyom, majd csak november első munkanapján fogok menni a munkaügyi központba. Még az is lehet, hogy addig lesz más lehetőségem, de ha esetleg nem, tudni szeretném, hogy mi vár rám.

2020. okt. 4. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni akarnak majd és nem fenyegetni. Nem kell megijedni tőlük, velem kedves volt az ügyintéző, pedig rengetegen vártak utánam is. Én nem kértem tőlük segítséget az álláskereséshez és ezzel nem is vitatkoztak. csak be kellett jelentenem amikor már volt állásom, szerződésem, hogy már ne fizessék a járulékot. de persze mindenhol más emberek vannak.
2020. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm pár hónappal korábban regisztrált álláskeresőként. Nála annyi az aktivitás, hogy néha kap egy emailt valami állásajánlattal. Mindig azt írják, hogy ha érdekli, akkor jelentkezzen, ha nem, akkor tekintse a levelet tárgytalannak. 3 hónapig mindenképpen jár az álláskeresési járadék, mert megvolt a talán 100 nap folyamatos munkaviszonya, utána mindenképpen megszűnik, akárhogy döntött a felajánlott lehetőségről.
2020. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!