Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen helyzetben van mitől...

Ilyen helyzetben van mitől tartsak?

Figyelt kérdés

Egyik rokonomat megtévesztették csalók, és szerencsétlen nekem

is jót akart ezért megadta nekik az én adataim közül

a nevemet, anyám nevét, születési hely időt, meg lakcímemet és telefonszámomat.. Én elutasítottam a bizniszüket mikor felkerestek, viszont aggódom, hogy náluk vannak az adataim..Van mitől tartsak? Ha igen, mire készüljek milyen esetleges károkat okozhatnak nekem ezen információk birtokában?



2020. okt. 7. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen csalás? Ezekkel az adatokkal lehet már mit kezdeni egy csalónak.
2020. okt. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy szolgáltató nevében hívták, hogy hálájuk jeléül akarnak ilyen olyan drága ajándékokat adni.. Persze mindegyikért “jelképes összeget” kértek. Szerencsére a személyim nálam volt, úgyhogy az igazolványszámomat nem tudta megadni nekik. Később felkerestük a szolgáltatót is, akik elmondták, felvilágosítást adtak, hogy ez csalás..
2020. okt. 8. 09:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen dolgokhoz tudják felhasználni az adataimat?Van mód rá, hogy megelőzzem valahogy?
2020. okt. 8. 09:44
 4/7 A kérdező kommentje:
A rokonom még kiskorú azért adta meg nekik az adataimat, mert kellett egy rokon aki betöltötte a 18-at..
2020. okt. 8. 09:47
 5/7 LakatosAnonymus ***** válasza:

Történt valami azóta? Remélem semmi, mert így van mit kezdjenek ennyi információval. Attól függőben, hogy milyen csalást akarnak véghez vinni...


A kiskorú rokonodat meg mindenképp dorgáld meg, ez nagyon veszélyes ha ilyet csinál. Hiába csak jót akart.

2020. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi eddig szerencsére. A dorgálás megtörtént.. Nagyon mérges voltam rá
2020. okt. 27. 20:23
 7/7 LakatosAnonymus ***** válasza:

#6


Rendben, ezt örömmel hallom.

Azért ne öld meg szegényt, és ettől függetlenül csakis a jóindulatra neveljed. 🙂

2020. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!