Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az a magyar állampolgár, akit...

Az a magyar állampolgár, akit magyar bíróság, Magyarországon elkövetett bűncselekmény miatt, eltiltott közügyektől vagy foglalkozástól, folytathatja-e ezen tevékenységét külföldön, az eltiltás ideje alatt?

Figyelt kérdés

Üdv fórumozók!

Ugyan, engem nem tiltottak el semmitől, és nem is fognak, azonban, érdekelne a dolog!


Az tiszta sor, hogy a magyar btk.-ban leírt elkövetési magatartások az egész világon érvényesek magyar állampolgárokra. Ez a személyi hatály. Azonban az ELTILTÁS típusú büntetések a szankció kategóriába kapcsolódnak, nem pedig az elkövetési magatartásokhoz, így már egyáltalán nem egyértelmű a helyzet.


Két megjegyzést, és egy példát írnék még:


1.) A közügyektől eltiltás felsorolja azokat a Magyarországon ismert INTÉZMÉNYEKET és POZÍCIÓKAT, amelyekre érvényes az eltiltás. Ugyanezek az intézmények és pozíciók egyáltalán nem biztos, hogy ugyanígy léteznek külföldön, tehát adott esetben, gyakorlatilag lehetetlen lenne megállapítani, hogy a magyar illető pl. Indonéziában mégis MITŐL van eltiltva.


2.) A foglalkozástól eltiltás felsorolja azokat a Magyarországon ismert foglalkozási FORMÁKAT, amelyekre ez érvényes, azonban egyáltalán nem biztos, hogy ugyanezek a formák ugyanígy léteznek külföldön...


Példa: Megtörtént, hogy magyar állampolgárt, Magyarországon eltiltottak újságírástól 3 évre, mert meghamisította Orbán interjúját. Az illető folytathatná-e tevékenységét külföldön az eltiltás ideje alatt?


Válaszokat előre is köszi!



2020. okt. 8. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
7 szavazat
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát nem tudom, necces, de szerintem nem lehetsz ilyen esetben pl.: újságíró, az más kérdés, hogy lehet, hogy találsz majd valakit aki nem újságíróként, de újságírói teendőkkel megbíz majd valamivel.
2022. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!