Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kereshet a végrehajtó?

Miért kereshet a végrehajtó?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy értesítőt arról, hogy egy bírósági végrehajtó hivatalos levelet küldött a címemre de csak holnap tudom átvenni. Addig is érdekelnének tippek, hogy miért kereshet.

Évek óta semmilyen tartozásom sincs, legutóbb 3 évvel ezelőtt volt 2.000 forint rezsihátralékom de még azt is rendeztem. A hitelemet törlesztem, parkolásibírságom sosem volt. Végrehajtást én nem kértem, bíróságiügyem nem volt.

Ha valakinek van valamilyen tippje azt szívesen venném és majd holnap megírom mi volt a valódi ok.



2020. okt. 14. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Hogy pénzeket sajtoljon ki belőled.
2020. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg évekkel ezelőtt menetjegy nélkül utazás buszon?


Amúgy meg nincs is értelme találgatni, holnap megtudod a levélből.

2020. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek nagyon-nagyon régen vállaltál hitelfelvételhez kezességet, és az illető mostanában nem fizet, de neked sem szólt, hogy fizesd helyette. Ez esetben bizony a kezest is megkeresi a bírósági végrehajtó.

Járasd meg az agyadat, mert ezek nem tréfálnak.

2020. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Végrehajtó azért keres, mert jogerős végzése van ellened
2020. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát engem is volt h zaklattak fogalmam sem volt h miert.. aztan kiderult h az egyik banknal maradt 550ft tartozasom,amikor lemondtam. egy folyoszamlat.. persze az ugyintezo akkor azt mondta minden rendben. Aztan megse..
2020. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A levél az előző lakónak szól aki 9 éve elköltözött, ő kért valakire végrehajtást. Az értesítő az én nevemre jött, nem tudom ez, hogy történhetett.
2020. okt. 15. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, de: az előző lakó utolsó bejegyzett lakcíme ott van, a hivatal viszont csak azt látja, hogy a lakás jelenleg a te neveden van, tehát te vagy a címzett, mert feltételezik, hogy együtt laktok az előzővel...


Évekkel ezelőtt a szomszédos bérlakásba hajnal 2-kor beözönlöttek a rendőrök, és abban a percben bilincsbe verték a szomszédomat, és viszik be az őrsre... rimánkodik, hogy mondják már ez most mi??? Valami tévedés lehet, egész biztosan nem őt keresik... megengedték neki, hogy elővegye a szig-et. Kiderült, hogy valóban az előző bérlőt keresték és nem őt. Az előző bérlő nem jelentkezett át az új lakcímére, bottal üthették a nyomát, hol is fogják megtalálni.


Valami hasonló tévedésről, bakiról lehet szó itt is.

2020. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont most voltunk tanúja annak hogy folyik az ilyesmi. Egy EOS Faktor nevű faktoring cég gondolom megszórta az országot lejárt tartozásos fizetési meghagyásokkal mert véletlenül hozzánk kettő is jött olyanoknak akik már rég nem laknak ott, mi jeleztük a postán ahogy kell utána meglepő módon jött a levél, hogy mégis jogerőre emelte a közjegyző tehát behajthatóvá tette úgy, hogy szerencsétlen címzettek sosem látták a fm-t. Itt már láttuk mivel nem ajánlva jött, hogy a "tartozás" egy 2009-es gázdíjtartozás és mindössze ráadásul 9.000 Ft. Ezután persze jött a végrehajtó levele is az már felduzzadva 68.000Ft-ra, hihetetlen. Mindez egy teljesen jogtalan és már régen lejárt követelésre amire ha csak a tizedrésze nem mond ellent akkor már nagyot kaszál a kis szaros faktoring cég.
2020. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó

1) nem kell tartozást hagyni

2) a tartózkodási hely és a lakcím bejelentése kötelező 3 munkanapon belül a változást követően (jogszabályban előírt kötelezettség)

2020. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 68 ezer forintban, már benne van a behajtó cég saját követelése is. Elég vastagon számolják a munkadíjukat.
2020. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!