Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ajánlott levélben kell értesit...

Ajánlott levélben kell értesiteni a bérlőt, ha meg akarom tekinteni a lakásom állapotát?

Figyelt kérdés
Üzentem a lakásom bérlőjének messengeren, hogy egy hét múlva szeretném megtekinteni a lakást (már egy éve nem néztem meg). Odamentem abban az időpontban, és nem engedett be, mondván, hogy ajánlott levélben kellett volna őt értesitenem erről.

2020. okt. 14. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon rossz viszonyt jelez, érdemes meggondolni, hogy az ajánlott levélben már nem megtekinteni akarod a lakást, hanem megszöntetni a bérleti szerződést.
2020. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én meg szeretném szüntetni, de 4-en vagyunk tulajdonosok, és a többiek beszedik a lakbért, amiből nekem semmit nem adnak.
2020. okt. 14. 20:24
 3/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
51%

Akkor meg minek akarod megnézni a lakást?

Add el a részed a másik 3 tulajnak, mert ez így nem jó. Közös lónak ...

2020. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A másik három tulaj nem akarja megvenni a részemet.
2020. okt. 14. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bíróságra kell menni, gyanítom neked is járna a lakbér. Nyilván ez a helyzet már jó ideje megy, eddig is hagytad miért változtatnának rajta. Keress meg ügyvédet és felszólító levéllel jelentkezz feléjük vagy megindított perrel.
2020. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

1 a te tulajdonrészed nem adhatják ki az engedélyed nélkül

2 ha kiadták, akkor neked is jár a lakbérből

3 ügyvéd, bíróság, közös tulajdon megszüntetése

2020. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt lepontozta valaki, de teljesen igaza van.

Részedről két megnyugtató megoldás létezik:

1. Ha megfelel neked a rendszeres bérleti díj, akkor pert indítasz a többi tulajdonos ellen, akik nem adják ki a részed. Visszamenőleg, azt hiszem, a perindítást megelőző 6 hónapra tudod perelni az összeget, plusz a jövőbelit. (Ha nem jól tudom esetleg a visszamenőt, akkor majd ügyvéd kijavít.)

2. Ha neked inkább az ingatlan ára kell, akkor közös tulajdon megszüntetése iránt kell pert indítani. Ekkor a bíróság felszólítja az összes többi tulajdonost, hogy vásárolják meg a részedet. Ha nem teszik, akkor születik egy határozat, hogy kötelező eladni az ingatlant, és ebből mindenki megkapja a részét. Ez mondjuk elhúzódó dolog lehet, főleg ha nem egy kapós ház, meg egy ideig megtehetik, hogy nem fogadják el a beérkező ajánlatokat, ám a végtelenségig akkor se nyúlhat a dolog.

De jó eséllyel már az is elegendő, ha egy ügyvéd - bármelyik esetben - hivatalos levélben leírja a többi tulajdonosnak, hogy mire készültök, és hogy ez nekik milyen sok pénzükbe kerül. Ennek a levélnek darabja 10-15 E lehet, ennyi befektetést mindenképpen megér neked.

2020. okt. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es: a 6 hónapot honnan veszed? Beszéltem egy közjegyzővel, aki azt mondta, hogy fizetési meghagyást tudok inditani ebben az ügyben, és az elévülési idő 5 év. Tehát 5 évre visszamenőleg kérhetem a lakbért (de csak 1 éve van kiadva a lakás, tehát annyit fogok kérni).
2020. okt. 15. 11:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami cikkben olvastam a 6 hónapot, de pár éve változtak ezek a dolgok is a Ptk-ban, azért írtam, hogy kérdezz rá ügyvédnél. A közjegyző biztos jól tudja.
2020. okt. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Az úgy mégis hogy a fenébe fordulhat elő, hogy te tudomásul veszed, hogy kisemmiznek?
2020. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!