Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni a teljesen...

Mit lehet tenni a teljesen alkalmatlan ingatlanosokkal?

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél évben házat keresünk, nem vagyunk egyszerű vevők, mert olyan paraméterekkel szeretnénk ingatlant venni, amiből nagyon keveset adnak el.


Ezért elég sokat megnéztünk és ennek kapcsán több eladási módszerrel is találkoztunk.


Pl. Ez társasház és nem osztatlan közös, majd kiderült, hogy annyira osztatlan közös, hogy később sem lehet társasházzá nyilvánítani (több esetben is).


Az ár 10 millióval alacsonyabb volt, majd miután eljöttünk kiderült, hogy az ingatlanos "félreértette a tulajt". (Valószínűleg tényleg, mert másik ingatlanosok 10 millióval drágábban hirdették, azokat nem is láttam a kereséskor).


A lakás területéhez véletlenül hozzászámolták a szomszéd lakás szobáját.


Mikor kértem az alaprajzot, másik lakás alaprajzát küldték el nekem, ami persze nagyobb volt.


Rákérdeztem, hogy már láttuk ezt az ingatlant xy utcában, ugye nem az, mert nagyon hasonlít... Mikor odamentünk kiderült, hogy a saroktelek másik oldala.


A csendes Budapestről kivezető két sávos úton fekvő ingatlan, meg a vonat közeli, onnan kocsival csak 15 percre a város másik végén lévő ingatlanról ne is beszéljünk, de azt legalább nem néztük meg személyesen, mert már korábban gyanús lett.


Nem ellógni akarom az ingatlanos díját de kezdem azt érezni, hogy ez néha a pofátlanság határát feszegeti, és nem tudom miért kap pénzt, mert a többségük semmit nem tud az ingatlanról. Szerintetek be lehet jelenteni valahol, ha hasonló történik? Nemcsak azért, mert nekem fárasztó mindig korábban eljönni a munkahelyről, hanem mert volt olyan, hogy mentünk volna a másik - a normális paramétereket megadó - ingatlanossal megnézni (mint kiderült) ugyanazt, és neki szívesen fizetnék, de ilyen lókötőknek nem.


2020. okt. 15. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

"A csendes Budapestről kivezető két sávos úton fekvő ingatlan, meg a vonat közeli, "


Ezt áruld már el hogy lehet? Két sávos út meg vonat mellett csend még sosem volt.

2020. okt. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Milyen díjról beszélsz? Az eladó fizet, nem te
2020. okt. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Gondolj arra, amikor cipőt veszel, és az 5-et próbálod, de az se tetszik, és átmész a másik cipőboltba, ott felpróbálsz megint 5-öt, aztán még a következőbe is, aztán eszedbe jut, hogy az első volt a legjobb. Kinek a hibája? Rossz cipőket árulnak? Nem hiba, hanem ki akarod választani legjobbat. Na, egy lakásvásárlás sokkal nagyobb volumenű adásvétel, nyilván ki akarod választani a legjobbat. Az ingatlanos pedig azt akarja, hogy valamelyiket vedd meg. Az ingatlanosnak elég sok ilyen nézelődős ügyfele van, aki megnéz vele 30 ingatlant, majd inkább megveszi a szomszédja unokatesójának a lakását, mert az legalább megbízható!

Ha nem tudtok választani, vagy nincs is a piacon számotokra megfelelő ingatlan, vagy csak unod, hogy a 20. lakást nézitek meg, az nem az ingatlanos hibája, hanem egyszerűen ilyen ez az ingatlan vásárlás, rá kell szánni az időt, a pénzt és nagyon körültekintően kell eljárni.

Az ingatlanossal meg nem kell semmit csinálnod, csak ne hidd el minden szavát, mert pont olyan, mint a cipő bolti eladó, akinek tökmindegy melyiket veszed meg, így könnyen rámondja, hogy "hú, ez nagyon jól áll“. A felelősség a tiéd!

2020. okt. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó emberkénk nem érti a dolgot
2020. okt. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elvből nem veszek ingatlanostól. Átvernek, hazudnak, lehúznak és semmi hozzátett munkájuk nincsen. Pláne nem olyantól, aki már az elején félre akar vezetni.

Amúgy érdekes, hogy a gagyi hollywoodi filmekben milyen nagyra értékelik ezt az ingatlanügynök szakmát. Főhösünk egy sikeres jól menő ingatlanügynök.... Nem akarok....ózni, de... Mindegy is xD

2020. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ingatlanostól kell venni, hanem közvetlenül a vevőtől, az előttem szóló által leírtak miatt.
2020. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván sehogy, az ingatlanos annyira nem ismeri, hogy mit árul, hogy azt mondja csendes miközben a főút mellett van vagy vonatközeli miközben a város túlsó felén van a vonat. Ezeknél legalább legkésöbb, mikor a találkozási címet mondja, akkor leesik, hogy ez így nem oké.


#2 Nyilván, a koncepció azért érthető talán? Azt szeretném, ha az általam kifizetett pénzből, amikor több ingatlanos is hirdeti ugyanazt a lakást, a kompetens kapná, aki valid adatokat tüntet fel a hirdetésben és ezért akár csak egy hónappal később (mikor végigjártam az összes kamuhirdetést) jövök rá, hogy nincs jobb és mondom azt, hogy akkor megnézem azt is.


#3 Sajnos inkább ahhoz hasonlít, mint amikor online berendelsz valamit a webshopból (mondjuk ingyenes kiszállítással) és utána viheted vissza, mert amúgy rossz a méret vagy más a szín. Ne írjuk már egy 66 négyzetméteres lakásra, hogy 75 nm vagy hirdessük 35 millióért a 45 milliós lakást, nem mindegy...


#5-6 Próbálkozunk, de a tulajok sokszor nem hirdetik az ingatlant és egyszerűen az, hogy üres ingatlanok tulajdonodait hajkurásszam Budapest másik végéből (egy óra autóútra, ha nincs dugó), szintén nem egy hatékony megoldás, a jó ingatlanok meg gyakran egy héten belül elmennek - eddig kettőről csúsztunk le, mert nem első, hanem második nap telefonáltam.

2020. okt. 15. 08:29
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
"Milyen díjról beszélsz? Az eladó fizet, nem te" És miből fizeti az eladó? Abból a pénzből amit neki kifizetsz mint vételár és a sikerdíjat hozzáadja az ingatlan meghirdetése előtt eladási irányárhoz...
2020. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is cáfolnám, hogy az eladó fizet. Mi volt, hogy azért nem vettünk meg egy egyébként teljesen jó házat, mert az ingatlanos közölte megtekintés után, hogy minimum x forintot akar kapni a tulaj, neki y százalék a jutaléka, számoljuk ki mennyi az alku az irányárból. Szóval ki is számoltuk, és több milliót fizettünk volna csak azért, hogy nem apuka vitt végig a lakáson 10 perc alatt, hanem egy 3. fél, miközben vacsorázott a család.

Volt olyan is, hogy azért nem néztünk meg egy lakást, mert olyan ingatlanos hirdette, akivel korábban már befürödtünk, más hirdetés meg nem volt fent.

Lehet, hogy 10-20-30 éve még volt létjogosultsága a szakmának, de az internet korában ez kezd eltűnni. (Nyilván nem mondom, hogy egyáltalán nincs, pl. ha valaki külföldön él, elég nehéz itthon lakást mutogatnia.)

Igazából mi annyit próbálunk meg tenni, hogy ahol csak lehet megpróbáljuk beazonosítani magunknak az ingatlant a hirdetés alapján, és becsöngetni utcáról (bár ez csak házaknál működik). "Jelenteni" nem akarom őket, ártani nem akarok, csak engem hagyjanak békén.

2020. okt. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!