Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerzői jogokat sért-e az ha...

Szerzői jogokat sért-e az ha az egyik együttesről egy olyan képet osztok meg a Facebookon amit én rajzoltam? Lerajzoltam az együttes tagjait.

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha magadtól rajzoltad, nem képet másoltál, akkor szerzői jogot nem sért. Személyiségi jogot viszont igen, ha az emberek felismerhetők rajta, vagy nevesíted.
2020. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fényképről másoltam.
2020. okt. 15. 20:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem másnka a rajzát.
2020. okt. 15. 20:21
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogyne lennének felismerhetőek mikor az együttes tagjait rajzoltam le.
2020. okt. 15. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:

egy együttes egy önálló jogi képződmény, jól körül határolható, mert van pl. képi világa is (pl. a róluk megjelenő hivatalos fényképek), kitalálták, menedzselik, azaz szerzői jogvédelem alá esik.


minden fanfiction szerzői jogsértés. az egy más kérdés, hogy ezzel nem szoktak foglalkozni, mert ingyen reklám. ámde:


1. ha azt mondják szedd le, akkor szedd le, mert a gatyád ráfizeted

2. neked nincs szerzői jogod a képre. (szerzői jogsértésre nincs szerzői jog) bárki ellophatja, felhasználhatja és te nem tehetsz ellene semmit.

2020. okt. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%
Fejezd már be a kitalációid propagálását, ostoba birge.
2020. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Személyiségi jogot se sérthet, mivel a nyilvánosság előtt szereplő személyekről van szó. Az ilyeneknek el kell tűrniük még azt is, ha lefotózza őket egy paparazzo, és a képet berakják egy újságba.
2020. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!