Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a határa a nem munkakörben...

Mi a határa a nem munkakörben végzett állandó jellegű feladatkijelölésnek? Munkajog

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy munkaköröm meghatározott munkaköri leírással, adott feladatkörrel, és tartósan munkaköri leírásban nem szereplő feladadot adnak, ami bőven képzettségi szintem alatt van (udvar söprése) akkor ezt jogom van megtagadni?


Munkaköri leírás szerint oktatásszervezési referens vagyok. Tanfolyamok időkeretének órarendjének kidolgozása hallgatók jelentkezők adminisztrálása stb.

És nulla előjellel átvezényeltek a portás helyére ahol is az ajtó nyitogatása folyosó és udvar söprése a dolgom. Egyéb admin irodai feladatokat egyáltalán nem kell végezni.

Ezt köteles vagyok megcsinálni?


2020. okt. 17. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont erre várnak, hogy nekiállj okoskodni.

Nem jöttél még rá ? Nem akarják hogy ott dolgozz. Ennyi.

2020. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

" Nem akarják hogy ott dolgozz. Ennyi."


Akkor erre van egy nagyon egyszerű jogszerű etikus és civilizált megoldás. Felmondás. Felmondanak, kifizetik ami jog és törvény szerint jár és könnyes búcsú.

Ez fel se merül?


De úgyis lépni lesznek kénytelenek, mert mi van ha én az új feladatkört nem végzem és fel sem mondok? Akkor náluk a labda.

2020. okt. 17. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem gondoltál még arra hogy normálisan el kellett volna látni a feladatod?
2020. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem gondoltál még arra hogy kell valami havernak a helyem de a fenntartó nem járul hozzá új emberhez, így el kell intézni hogy valaki "önként elmenjen? és akkor a helyére már fel lehet venni valakit?

nyilván ki kis lehetne engem rúgni de az macera mert akkor indokot kell találni, az macera mert az indok megtámadható és akkor bíróság... meg eleve végkielégítést kell adni, az meg pénz stb

Így el kell intézni hogy önként menjek.

Ez fel se merül? Ilyen csak a mesében van?

2020. okt. 17. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
De ráfaragtak mert én az új feladatkört nem vagyok hajlandó ellátni, ugyanakkor fel sem mondok. Rúgjon csak ki, akár azonnalival csak azt erősen gondolja meg mert az indok részbe mit ír be? Bármit ír be, annak a munkaügyi bíróság előtt is állnia kell. Az meg hogy irodai munkaköri leírással nem mentem ki udvart söpörni, nos ezt nem írhatja be. Bármit ír be, a bíróság előtt is el kell majd számolnia vele.
2020. okt. 17. 14:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezdem már érteni miért vagy te most ott ahol :D nincs több kérdésem.

Remélem jól fizet, mert a perköltség drága lesz, és veszíteni is fogsz.

2020. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Remélem jól fizet, mert a perköltség drága lesz, és veszíteni is fogsz."


meglátjuk. Én belemegyek. Ja és munkaügyi pereknél jogosult vagyok magamat képviselni nulla költséggel (ez nem büntetőügy) és vannak persze pro bono képviselők is.

De mint írtam, én állok elé.

2020. okt. 17. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy te sepred az udvart, Balu? Mégis felmondott az alkoholista gondnok, aki több fizetést kapott, mint te?
2020. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!