Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 évesen elköltözhetek úgy...

18 évesen elköltözhetek úgy hogy nem engednek el?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és a szüleim nem engedik hogy elköltözzek ha össze szedem a cuccom és elmegyek valamit tehetnek e miatt?
2020. okt. 18. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Elmehetsz, semmit se tehetnek.
2020. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha betöltötted a 18. evet, akkor semmit nem tehetnek.
2020. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Én a 18 szülinapom után 2 nappal költöztem el.
2020. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem, semmit sem tehetnek, de anyagilag sem kötelesek tovább támogatni. Rokontartásra perelhetőek ha még tanulsz, de az éhenhalni elég, így nyilván, ha el tudod tartani magadat, akkor mehetsz, jogilag felnőttnek számítasz, senki nem fog erőszakkal hazacipelni és meg sem akadályozhatnak a költözésben.

Anno én is csak épp megvártam, míg betöltöttem a 18-at és leléptem a bántalmazó anyám mellől, a gimit estin fejeztem be és ötödmagammal laktam egy egyszobás lakásban a Keletinél, miközben a Blahánál lévő mekiben güriztem, más lehetőség nem nagyon volt akkor, képzetlenül, még 92-ben. Megoldottam, révbe értem, bár sokkal lassabban mint szülői támogatással lehetett volna, de végül lett diplomám, családom, lakásom, minden. Azért nem olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik, én sokat küszködtem, mert abba a hibába nőként már akkor sem estem bele, hogy odacuccoljak az épp aktuális pasihoz élősködni, hogy aztán a küszöb alatt kelljen visszasunnyognom haza, ha vége a románcnak. Ha el tudod tartani magad egyedül és ezért álkdozatokat is hajlandóó vagy hozni, akkor hajrá, de 18 évesen a legtöbb fiatal még nem képes belátni és józanul megítélni mi mindennel jár ez, koppantam én is anno rengeteget.

2020. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
egy felnőtt oda költözik ahova akar, csak fedezeted legyen rá
2020. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nagykorúként oda mész, ahová akarsz.


Családit, ha még jár kérd a nevedre! Bár megélni abból se fogsz

2020. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%

Mibű?


Ja vár! Gondolom te is, mit itt a többi hazudozó, diák melózol havi 800.000-ért az Épülnek.

2020. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18 at betoltotted a te dolgod innentöl h hova mész
2020. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!