Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öregségi nyugdíjasként vagyonő...

Öregségi nyugdíjasként vagyonőrként, áruházi vagyonőr voltam. Felmondásomat próbaidőn belül tettem munkabérek elmaradása okából. A Bíróság a keresetemnek helyt adott. Ez törvényes? Mivel a bíróság még kártérítésre is kötelezte alperest.

Figyelt kérdés
Ezt követően még kötelezte a volt munkaadómat egy évi átlagkereset megfizetésére is, az indokolás szerint azért mert a munkaadó jogszerűtlen eljárásából adódóan kerültem munkaviszony nélküli, ezért egy évi átlagkeresetet kártérítésként ítélt meg az első fokú bíróság. A munkaadó ezt megfellebbezte, de elutasítást kapott elkésettségre hivatkozva. Az a kérdésem most akkor jogerősé vált ez az ítélet? Mi a teendőm? A munkáltató nem fog fizetni ezt megmondta az első fokon eljáró bírónak, aki meg azt válaszolta a tököm tele van a sok törvényellenes vagyonvédelmi munkáltatokkal. Mit kell tennem a kártérítésem megtérüléséhez?
2020. okt. 18. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Végrehajtóhoz fordulsz
2020. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

“Végrehajtás iránti kérelmét az elsőfokú határozatot hozó bíróságnál, az erre rendszeresített formanyomtatványokon terjesztheti elő, melyek a www.birosag.hu internetes oldalon az ügyfélkapcsolati információk/nyomtatványok – űrlapok menüpont alatt találhatók.”


részletesen:

[link]

2020. okt. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, végrehajtót keress!


Aztán ő talál, egy román vagy borsodi cigó, alkesz, tulajt, akinek a nevén van a cég. Vagyona meg a ruha, ami rajta van.

2020. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!