Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakhat, és Vállalhat külföldön...

Lakhat, és Vállalhat külföldön (másik EU-s országban) munkát egy olyan EU-n kívüli állampolgár, akinek a házastársa magyar?

Figyelt kérdés

A párom orosz állampolgár, én magyar. Jövőre tervezünk összeházasodni, így ezután ő megkapja a magyar letelepedési engedélyt (ha jól tudom). A kérdésem viszont, hogy ha ezután én bejelentett munkát vállalok egy másik EU-s országban, akkor a párom elköltözhet, illetve vállalhat-e munkát ott? Mert ugye magyar letelepedési engedélye lenne.

Az interneten nem kaptam erre konkrét választ, ha a válasz nem olyan egyszerű, akkor hol tudnék utánanézni/kérdezősködni eziránt?



2020. okt. 18. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kap ott tartózkodásit, akkor igen
2020. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Külföldön nem az számít, hoyg össze van veled házasodva, hanem hogy az állampolgársága szerint élhet-e ott, illetve vállalhat-e munkát. Ez az adott "külföld" szabályzásai közt kell megnézni!
2020. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!