Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Özvegyi nyugdíj igényléshez...

Özvegyi nyugdíj igényléshez hogyan lehet bizonyítani az élettársi kapcsolatot? Közjegyzői okirat amiben nyilatkozunk mióta élünk együtt az megfelelő? Ha megadunk egy korábbi dátumot mióta élünk együtt. Valakinek van ebben tapasztalata?

Figyelt kérdés
2020. okt. 18. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jó, nem igazolja az elhalálozásig, hogy élettársként együtt éltetek.


magánokirat

tanúnyilatkozat

ellenőrzési vizsgálat

egyező lakcímkártyák


Ezek lehetnek jók.

2020. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor magánokiratban kell nyilatkoznunk a közjegyző előtt? Az azonos lakcímkártya az necces, mert a párom nővére is tulajdonos sajnos és nem akarta hogy be legyek jelentve az ingatlanba, holott életvitelszerűen élek ott.
2020. okt. 19. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell közjegyző.

Simán leírod egy papírra. Az már magánokirat.

2020. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyam kozjegyzovel csinaltatta. Kapott ozvegyi nyugdijat
2020. nov. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 B. Judit válasza:
Én beadtam a kérvényt, a 10 évet én sem tudtam igazolni lakcímkártyával. Visszaírtak, küldtek egy iratot, azt ki kellett tölteni hogy mióta éltünk együtt, valamint két tanúnak alá kell írni. Most küldöm vissza.
2021. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyu tavaly igényelte, két tanú nyilatkozata kell, ennyi. Leírtam én és egy barátnője.
2022. okt. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!