Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki eljárás során lehet...

Hagyatéki eljárás során lehet e változtatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy hagyatéki eljárás zajlik két örökös között az egyszerűség kedvéért nevezzük őket "1. örökösnek" és "2. örökösnek. A hagyaték tárgyát képezi egy 40 milliót érő lakás és 40 millió forint készpénz. Nyilván ha nincs végrendelet akkor egyenlő részben történik az öröklés. De teszem azt ha a hagyatéki tárgyalás során a 2. örökös nem jelenik meg mert nem érdekli, az 1. örökös arról dönthet hogy mondjuk övé a készpénz a lakás meg legyen a 2. örökösé, vagy mindent felesben kell szétosztani. A válaszokat előre is köszönöm.

2020. okt. 20. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindent szét kell osztani, amit csak lehet.

Nyilván egy darab tárgyat nem lehet szétosztani, arról dönteni kell.

De ez nem jogi kérdés?

2020. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Egymás között kell megegyeznetek!
2020. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nem ez volt a kérdés. Mivel pont az a gond hogy valószínüleg a 2. örökös nem fog megjelenni a tárgyaláson így érdemben kommunikálni se lehet vele.
2020. okt. 20. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nemsokára megyek hagyatéki tárgyalásra, ezt írják a levélben: a tárgyalás megtartását és a határozathozatalt (pl. a hagyaték átadását) a szabályzerűen megidézett örökös (hagyományos) vagy más érdekelt meg nem jelenése nem akadályozza.


Tehát, ha nem jön, akkor így járt. De hívd fel a közjegyzőt, ne ereszd bő lére a kérdést, vagy a titkárnője vagy ő veszi fel a telefont, megmondja. Vagy megmondja, hogy menj el a tárgyalásra és majd minden ott kiderül. (mint nekem, én is kérdeztem és ez volt a válasz.)

2021. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!