Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én itthon a 3D nyomtatómmal...

Ha én itthon a 3D nyomtatómmal készített alkatrészeket nagy számban eladhatom?

Figyelt kérdés

Van itthon egy elég komoly 3D nyomtatóm. Ha gyártok pl 200db akkumulátor átalakítót, hogy AAA elemmel is menjen az AA-s készülék akkor azokat eladhatom? Vagy legyen bármi más. GoPro kamera tartó.


Vagy kell hozzá valamilyen cég, vagy adózni utána.....


2020. okt. 23. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy kell hozzá valamilyen cég" vagy más vállalkozási forma

"vagy adózni utána" igen, a választott adózási mód szerint

Keress egy könyvelőt, ő segít majd elindulni.

Sok sikert!

2020. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, eladhatod. Nem kell hozzá semmilyen cég, elég az is ha egyéni vállalkozó vagy, és akkor a "nagy számmal" sem lesz gond.
2020. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Ha megfelelően lepapírozod, és vállalkozást indítasz, akkor igen. De hamar csődbe fogsz menni, mivel ez közel sem a legolcsóbb módja az efféle dolgok előállításának.
2020. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De én nem akarok semmilyen céget létrehozni. Se vállalkozó lenni.


Csak ha például kapok ingyen valakitől 2 tekercs műanyagot a nyomtatóhoz és azokból nyomtatok 200db gopro kameratartót akkor azokat eladhatom a facén, ha meghirdetem csoportokban?

előre utalás után postázom.

2020. okt. 23. 16:50
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát el adhatod, csak akkor adócsalást követsz el.
2020. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha egy navos végez próbavásárlást, ami már gyakori online is, akkor kapsz egy méretes büntetést. Simán elviszi a profitodat, még ha sokáig meg is úszod hogy belefuss egy ellenőrbe.

A kínai árakkal tényleg nem tudsz versenyezni. Akkor sem, ha ingyen kapsz két tekercs filamentet. Ők már mindent gyártanak hihetetlenül olcsón. Még postaköltséggel is olcsók Kínából rendelve az ilyen tárgyak (és azok fröccsöntött minőségűek). Nem hiába sokan a saját 3D nyomtatójukat inkább saját célokra használják, nagyon egyedi tárgyaik elkészítésére.

Ha egy ipari megrendelőnek kell minőségi egyedi 3D nyomat, azt pedig olyan minőségben kérik, amit a bőven 1 millió forint feletti 3D nyomtatók tudják csak teljesíteni, ezeknek még az anyagköltsége is a tízszerese a sima otthoni 3D nyomtatóknak.

Vegyél fröccsöntőgépet és nagy tételben nyersanyagot hozzá, akkor nyereséges lesz a gyártás. Keress egy céget is, amelyik nagy tételben rendel tőled és legyél vállalkozó, hogy számlát tudj adni és adózz a keresetedből. Veszel mellé kis CNC gépet, hogy a fröccsöntő sablonokat magad elő tudd állítani a sorozatgyártott műanyag termékeknek. Erre már lehet építeni.

2020. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De.. nem ez a kérdés. Megvan rá a vevő. Hozna profitot is.
2020. okt. 23. 20:00
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok semmilyen céget. ezt a 200db-ot akarom eladni :D Itt állnak a polcon dobozba rakásolva :D :D :D

Mondtam. ingyen kapott abs-el készültek. az áram elhanyagolhatóan kevés amit fogyasztott azidő alatt a napelemek miatt.

2020. okt. 23. 20:04
 9/15 anonim ***** válasza:

"Megvan rá a vevő. Hozna profitot is."


Akkor megint essünk neki. Mivel gazdasági tevékenység folytatsz, ezért magánszemélyként "áfaalanyiságot eredményez, így a magánszemélynek adószámmal kell rendelkeznie, számla-, nyugtakibocsátási kötelezettség terheli, és amennyiben nem választott alanyi adómentességet, akkor áfafizetési, bevallási kötelezettsége van."


Ha ezek nem teljesülnek, akkor a Büntető Törvénykönyv értelmébe költségvetési csalás követsz el.

2020. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azóta elkészültek, bedobozoltad és már napelemek is vannak, de már vevő is van mindre. Ez gyorsan ment. :Đ

(Egyébként a 6-os voltam.)

Mi vagyunk a bolondok, hogy bedőlünk az ilyen kérdéseknek. A helye az üzlet és pénzügyek, jeleztem, hogy tegyék át. Bár a humor kategória talán jobb lenne.

2020. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!