Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnál egy ilyen törvényt?

Támogatnál egy ilyen törvényt?

Figyelt kérdés

Egyre többen büntetőfékeznek, nem kellene szigorítani a törvényeken, hogy jobban büntethető legyen és elmenjen a kedve annak aki ilyet csinál?

Mondjuk így?

-ha nem lett baleset belőle, felfüggesztett börtön plusz pár év jogsi elvétel

-ha baleset lett belőle letöltendő börtön plusz végleges eltiltás a vezetéstől


Te támogatnád ezt a törvényt?



2020. okt. 27. 08:25
A kérdező szavazást indított:
Igen támogatnám
Nem, nem támogatnám
32 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
teljes mértékben támogatnám, remélem ettől leszokna a sok agyhalott.
2020. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Igen támogatnám, viszont soha az életben nem fognak ilyet bevezetni.
2020. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Teljes mértékben egyetértek veled!

(megjegyzem, ez az elsö eset, hoyg egy "törvényjavaslatot" értelmenek tartok ezen az oldalon, a legtöbb teljesen idióta ötlet, jó egyszer egy hasznos ötletet olvasni)

2020. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Most is elég szigorú erre a Btk., nincs mit szigorítani.


Közúti veszélyeztetés

234. § (1) Aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés

a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,

b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,

c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

d) öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

okoz.

2020. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Fiatalon és is befékeztem sokat állandóan elém jött a busz meg sok nyugger muszáj volt rendre teremteni ezeket, érdekesség, hogy volt olyan, hogy befékeztem nekem jött és fizette a káromat akkor még nem voltak fedélzeti kamerák most sajnos bárkinél ott lehet és meg kell válogatni kinek fékezel be. Volán busz nem engedi a kamerát egy ismerősöm fékezett be Volán buszosnak és elesett az utas nem volt bizonyítható, hogy egy kutya ment át az úton előzés után a sofőr nem tartott köv.távot hát utas elesett kár is lett. Azóta árufeltöltő egy boltba a sofőr fogta és az ismerősöm elé vágott.
2020. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is tartalmazza a Btk a közúti veszélyeztetést(234.§), 3 évig terjedő szabadságvesztés a büntetés, illetve ha sérült is van akkor még több, járművezetéstől való eltiltás pedig mellék büntetésként szintén ki szoktak róni.

Csak nagyon kevés esetben történik feljelentés ez ügyben. A probléma az, hogy kevés a kamera az autókban, és ha van is kamera, az emberek nagy része csak a netre teszi fel a felvételt, és nem indít feljelentést. Ennek hiányában a rendőrség nem nagyon tud mit tenni.

2020. okt. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyértelműen bizonyítható a büntetőfékezés (fedélzeti kamera), akkor igen. Ha a baleset nem történt: jogosítvány 2-3 évre bevon és pénzbüntetés (de ilyen fél milliós tételben), ha baleset is történt, de senki nem sérült, borult árokba stb: jogosítvány életre bevon + pénzbüntetés és a kárt a biztosítója nem fizetheti + felfüggesztett börtön. Ha baleset és sérült is van: az előzőben leírtak + letöltendő börtön legalább 1 évre. Aztán jóéjszakát.
2020. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Nekem is volt egy ismerősöm aki előtt befékezett valaki. Nem volt kamerája, a fékező tagadta és nem volt bizonyítható. Kicsit később "véletlenül" valaki kiszúrta a fékező kerekeit, hát az sem lett bizonyítható....
2020. okt. 27. 10:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen támogatnám
2020. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos velem is megcsinálták 120-nál és nemvolt valami nagy élmény. Az utasom szabályos halálközeli élményben részesült, én meg csak azért nem pánikoltam be mert elvoltam foglalva azzal hogy hogytudnám megúszni nagy baj nélkül.

Végül sikerült mint látható túléltük, de nagyon keményvolt.

Aki erre vetemedik az más aljasságra is képes.

2020. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!