Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kérdésem a következő: a...

A kérdésem a következő: a végrendeletben kitagadak egy személyt, a köteles részre a kitagadott személy leszármazói (gyerekek) jogosultak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Több helyen olvastam hogy külön őket is ki kell tagadni a végrendeletben, de a jogszabályban sehol nem találtam ilyet. Mivel a törvény szerint köteles rész jár az örökhagyó leszármazójának, a gyerekek is ugyanúgy leszármazói.

Erre gondolok: "Az öröklésből történő kiesés – a kizárás esetét és a köteles részt fenntartó lemondási szerződés esetét kivéve – azzal a következménnyel jár, hogy a köteles részre jogosult a továbbiakban köteles részre sem tarthat igényt. Ennek eszköze a kitagadás.



Az örökhagyó kitagadási joga alapján, kizárólag végintézkedésben és csak a törvényben felsorolt valamelyik ok megjelölésével a kötelesrészre jogosultat megfoszthatja a kötelesrészétől. A kitagadás relatív kiesési ok, ezért ha az örökhagyó a kitagadott személy leszármazóját is meg kívánja fosztani kötelesrészétől, úgy a leszármazót is érvényesen ki kell tagadnia."

2020. okt. 27. 12:35
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott van az utolsó sorban:

A kitagadás relatív kiesési ok, ezért ha az örökhagyó a kitagadott személy leszármazóját is meg kívánja fosztani kötelesrészétől, úgy a leszármazót is érvényesen ki kell tagadnia."

2020. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan leírtad hogy mit kell tenni, mi nem érthető benne?
2020. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy a jogszabályban erre semmilyen utalást nem találtam
2020. okt. 27. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Honnan vetted az idézetet? Bedobsz random mondatokat és erről vársz ... Mit is?
2020. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
[link] Pl itt, és egy választ várok hogy igen ez valóban így van, vagy nem, ez nem így van, esetleg valami hozzáértőtől, vagy valakitől akinek van ebben tapasztalata
2020. okt. 27. 13:02
 7/9 A kérdező kommentje:
[link] itt is megtalálható
2020. okt. 27. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Az szerintem egy ügyvéd lesz. Vannak ingyenes tanácsadások.
2020. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 Ez egy ügyvéd oldala, aki öröklésjoggal foglalkozik és nyilvánosan tette ki hogy szerinte így kell értelmezni a jogszabályokat. Ha nem így lenne akkor más ügyvédekkel lenne erről vitája.

Most ha én, számodra ismeretlenként leírom, hogy nem neki, az ügyvédnek van igaza, aki vállaltan, nyilvánosan állt ki a végzettségével, nevével és véleményével - akkor elhiszed?

Nem rosszindulatból kérdezem hanem segítő szándékkal. Ha egy ügyvédnek nem hiszed el a véleményét mikor neki éppen ez a munkája, akkor ne ismeretlenektől kérdezd meg, hanem egy olyan ügyvédet keress akiben megbízol és akinek tényleg elhiszed hogy ért hozzá.

2020. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!