Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rasszisták miért latinul,...

A rasszisták miért latinul, görögül beszélnek? Azt hiszik ettől különbnek tűnnek az aljasságukkal?

Figyelt kérdés

Ma már visszaszorult a tudományosságban a latin, görög, de a rasszistáknál valamiért megmaradt, nem tűnt el.


Pedig a latin néger, niger szó helyett ott van a magyar fekete (vagy angolban black) azonos jelentésű jelölés és a görög eredetű cigány/cigan/tzigane szó helyett a roma lenne használatos.



2020. nov. 7. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem beszélnek latinul, latin eredetű szavakat használnak.



Bár szerintem egy szó nem lehet rasszista. Én nem külömböztetem meg negatívan a rasszokat, de niggerezek.

Mert szájra áll és mert már beivódott a popp kultúrában és elvesztette a feketék közt a pejoratív jelentését, és szeretném ha a más embereket sem zárnának ki ebből.

2020. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert roma szóról a rómaiak jutnak eszembe nem a cigányok. Nem akarok ilyen tiszteletlen lenni a rómaiakkal szemben😜
2020. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, egy percig se hidd, hogy a rasszisták a műveltségük miatt használják ezeket a szavakat! Vannak művelt rasszisták is, de nagyon kevesen. A többségük tapló.
2020. nov. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3

Mondjuk ezen a műveltségi versenyen a másik oldal is csak annyit tud felmutatni, hogy kijelenti magáról hogy művelt és értelmes, holott az érvek nincsenek sehol.

2020. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!