Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kocsmák, bárok, kávézók...

A kocsmák, bárok, kávézók nyitva lehetnek majd 7 óra előtt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 9. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha éttermek nem lehetnek, akkor értelemszerűen ezek sem.
2020. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Pont ezt szeretném tudni én is benne dolgozok de reggel nekem kéne nyitni moat én nem válalom ha egyszer nem lehet
2020. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2: Ha nyitva maradtok elvitelre és kiszállításra, és így is munkát osztottak rád, akkor nincs olyan, hogy nem vállalod.
2020. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ez sörözö amiben dolgozok
2020. nov. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: Akkor kérdezd meg a főnöködet, mi a helyzet. Az ziher, hogy vendégeknek ki nem nyithattok, mert akkor tetemes bírság.
2020. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Én ezt úgy oldanám meg (és meg is teszem, tekintve hogy nem olyan rég indítottam egy kis bárt), hogy természetesen lehet elvitelre.

Mindenkinek elmondom, ha kiléptél vele az ajtón, az elvitel!

Lehet, hogy nem stílusos egyszer használatos pohárból inni az abszintot vagy a scotch-ot, de jobb mint a semmi.

Nem biztosíthatok ülő/állóhelyet, de a pont a bejárattal szembeni 3 közterületi pad használható.

Ahhoz a bárnak már nincs köze.


Te elvitelre kérted, én elvitelre adtam, az hogy csak a bejárattól 5 méterre vitted el, utána újra bejöttél egy elviteles adagért...ez van! A szabályozásnak megfelel! :)

2020. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
6: Megbüntetik őket utcai alkoholizálásért.
2020. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Igen igen köszönöm a válashokat és a tanácsot csak tudjátok ezzel kapcsolatban ugy mint tavaszal nem mondták meg konkrétan
2020. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7:


Az már ismét nem az én problémám, és nem is tisztem foglalkozni vele.

A jogban nincs "Egyértelmű, hogy..."!

NEKEM NEM feladatom megítélni, hogy az illető aki elvitelre vásárolt 4cl abszintot, az ha 10 perc múlva visszajön 4cl vilmosért, az hol és hogyan fogyasztja el, egészen addig, amig a jogszabályoknak megfelelően, kiviszi az ajtón, tehát nem helyben gurítja le!


Valamint eddig sem nagyon büntették, ha valaki sörrel a kezében kiment a kocsma elé rágyújtani, egy olyan helynél aminek nincs külső terasza. Természetesen tehették volna, rengeteg helynél, de nem volt, és most sem gyakori, hogy direkt kocsma/bár előtt büntessenek embert alkoholfogyasztásért.

Durva is lett volna, ha két rendőr végigsétált volna péntek este a Király utcán, és mindenkit megbírságolt volna aki a terasztól kintebb itta a piáját. :D


#6 voltam.

2020. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9: Eddig. De mostantól szerintem szigorúbban fogják nézni ezeket a dolgokat. Meg arra úgy tudom, van szabály, hogy a bárhol elvitelre adott kimért szeszesitalnak lezárt tárolóeszközben kell lennie.

Másfelől meg nem tudom, mennyire lesznek így kuncsaftjaid, pláne télen. De amúgy is, ha az utcán akarnak piálni, akkor megveszik a boltban olcsóbban, nem vacakolnak ilyesmivel. Hacsak nincsenek havercimbi törzsvendégeid, akik támogatnának ilyen formában.

2020. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!