Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A séta egyedül az utcán, az...

A séta egyedül az utcán, az egyéni sporttevékenységnek számít, ami során nem kötelező maszkot hordani?

Figyelt kérdés
Nem kibúvókat keresek a szabályok alól, de azt is leírták, hogy járványügyi kockázata van annak, ha a maszkot le-föl veszegetjük gyakran. Tegnap maszkban mentem sétálni, de elég kellemetlen volt, és alig akadtak emberek a közelben, többnyire senki nem volt a láthatáron. Amúgy is olyan területre megyek sétálni, ahol már nem kötelező a maszkviselés, de ahhoz, hogy odáig eljussak, keresztül kell mennem néhány utcán, ahol még kötelező. Sport célú egyéni séta közben erre a néhány utcára fel kell vennem a maszkot? És ha nem, akkor a rendőrnek hogy igazolom, hogy én most nem közlekedek, hanem sporttevékenységképp gyalogolok?

2020. nov. 12. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
nem, azokon az utcákon hordanod kell
2020. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Vigyél magaddal két maszkot.
2020. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy, hordani kell es nem hisztizni
2020. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

A helyi önkormányzat jelöli ki azokat a területeket ahol MINDENKINEK maszkot kell viselnie, mindegy hogy mit csinál ott az illető. Ha éppen ott akar futni, akkor is viselnie kell a maszkot.

Ez pont olyan, mint egy kórházi osztály. Tök mindegy hogy az ápoló keresztrejtvényt akar fejteni vagy a műtétben akar segíteni, ha egy intenzív műtőbe megy be, akkor oda mindenképpen fel kell vennie a szükséges védőfelszereléseket.

2020. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Ne sétálj, hanem gyalogolj! :) Hogy ne legyen vitára ok, tegyed sportruházatban.



"A Kormány 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelete

a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről

...

1. A maszkviselési szabályok megerősítése

1. § (1) A hatodik életévét be nem töltött kiskorú kivételével mindenki köteles

a) a tömegközlekedési eszközön,

b) a 10 000 főnél nagyobb lakónépességű település belterületén a települési önkormányzat által kijelölt közterületen, illetve nyilvános helyen, kivéve a sporttevékenység során, valamint a parkokban, illetve

...

maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.

..

4. § ...

(2) A közterületen, a nyilvános helyen, illetve a szabadtéri sportpályákon az egyéni szabadidős sporttevékenység

– különösen futás, gyaloglás, kerékpározás – gyakorlása megengedett."


forrás: [link]

2020. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Nehéz két utcán átmenni öt perc alatt, majd a néptelen helyen maszk nélkül mozogni? Csekély gondolkodás, kevéske önbizalom és tartás. A hülyeséget az észszerűségtől csak ritkán nehéz elválasztani.
2020. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Azaz a települési önkormányzat által kijelölt közterületen, illetve nyilvános helyen sem kell sportolás közben, a gyaloglás már sport.
2020. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is elég kellemetlen volt benne gyalogolni, a kabátom folyamatosan feltolta, én meg ráncigáltam vissza, néha össze is csavarodott, akkor ki kellett bogozni. Az sem normális, aki ezt kitalálta, friss levegőn ebben sétálni, agyrém, remélem, hamar rájönnek, hogy ez elég egészségtelen és embertelen, a problémát meg nem az fogja megszüntetni, ha a kihalt utcán egyedül abban gyalogol az ember, hülyén is éreztem magam. Nem értem, miért nem csak a zsúfolt helyeket jelölték ki.
2020. nov. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Amit az 5-ös válaszadó bemásolt, és én is olvastam korábban, az alapján a gyaloglás is olyan sporttevékenységnek számít, amihez nem kötelező maszkot felvenni. Csak kérdés, hogy igazolom, ha nem sportruházatban vagyok. Nincs téli sportruházatom erre a célra.
2020. nov. 12. 13:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, szívesen megválnék a maszktól, ha sportruházat nélkül elfogadnák a gyaloglást sportnak.
2020. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!