Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok feljelentést tenni...

Hol tudok feljelentést tenni külföldön, online piactéren történt vásárlás kapcsán elkövetett csalás miatt?

Figyelt kérdés
A német rendőrség tájékoztatása szerint a hazai rendőrség illetékes.

2020. nov. 17. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt az infót kaptad, akkor mi a kérdés????

A magyar rendörségen tegyél feljelentést, ahogy mondták.

2020. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hm, én a sarki zöldségesnél próbálkoznék.
2020. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéseknél sosem értem mi a kérdés...
2020. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A német rendörségtöl megkaptad a választ, nem értem, miért írsz ki erröl kérdést, ha a választ is beleírod!
2020. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a német eBay-en történt? Ők semmilyen felelősséget nem vállalnak az ilyen csalásokért??? Érdekes mert a nagyobb piactér portálok kezeskedni szoktak bizonyos összegig a tranzakciókért.
2020. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Egyáltalán nem kezeskednek, ez csak egy jól csengő szlogen, lásd az én sztorimat.


Jó kis cifra Ebay-es csalás áldozata lettem, ezért szeretném veletek is megosztani a sztorimat és a tapasztalataimat az Ebay úgynevezett „Buyers protection” (vásárlót védő) metódusáról. Ezek után szerintem háromszor is meg fogjátok fontolni, hogy rendeltek-e bármit is erről a darkwebre hajazó e-vásártérről, mert telibe fogják ***-ni az esetleges jogos panaszaitokat.

A sztorim röviden: Valószínűleg egy tört program révén életemben először benyaltam (valszeg KMSpico) egy malware vírust, melynek fényében a támadók lényegében hozzáfértek a Google fiókomhoz, így kvázi minden lementett accountomhoz, jelszavamhoz.

A támadók a saját Ebay fiókomon keresztül vásárlásokat kezdeményeztek, lévén hozzá voltak rendelve az Ebayhez is a gyorsabb fizetés érdekében a kártyaadataim, a hackerek pedig ilyen gift cardokat (ajándékkártyákat) kezdtek el vásárolgatni a nevemben. Előtte persze beállítottak egy gmail-es szűrőt a fiókomban, hogy azonnal törölje az ebay/paypal/amazon-os leveleket, így rejtve maradt a tevékenységük, egészen addig, amíg a Revolut nem jelzett a telefonomon a terhelésekről. Az ajándékkártyák kódját pedig rögtön el is kérték üzenetben (ebay-en, az üzenetet pedig hide-olták), ergo teljesült is az adásvétel 1 percen belül, nincs több hetes szállítás, ergo időd sem fellebbezni.

Namármost már eleve az egy óriási biztonsági rés az Ebay-en, hogy nem küldtek a telefonomra kártyatranzakciós megerősítést a vásárláskor, de még egy nyamvadt telefonos megerősítést sem kértek mikor valszeg a világ túlsó feléről lépett be valaki a fiókomba egy full másik IP címről, mint amiről én szoktam. A 21. században ez már szörnyen gáz hiányosság, de ha a te pénzedről van szó, akkor inkább dühítően amatőr.

Na mindegy, öröm az ürömben, hogy a sokat támadott fintech észnél volt, és „csak” az első vásárlás ment végbe, 70 dollár értékben, a többi több 100 dollárnyi gift cardot már nem tudták kifizetni, mert addigra befagyasztotta a kártyámat a Revolut.

A nyilvánvaló baromságomon kívül, hogy le voltak mentve a kártyaadataim, az Ebay vásárlót védő bullshit szlogenjére hívnám fel a figyelmeteket! Sokat leveleztem velük a refundról, miután kinyomoztam, hogy az én fiókomból történt a tranzakció (el lehet rejteni tranzakciókat és üzeneteket az Ebayben, csodálatos feature csalóknak…). Mivel rogyásig van az Ebay ilyen ajándékkártyákkal, így lényegében ezek pénzmosodát jelentenek az ilyen ún. fraudulent tranzakciókhoz. Ezekre nem érvényes a refund, illetve most tudtam meg, hogy eleve az eladó válogatja, hogy biztosít-e egyáltalán refundot. A csalók pedig nyilván rendelkeznek több ilyen kamuaccount-tal is, ahol érdekes módon kb. 10-100-1000-10000 dolláros nagyságrendben vannak termékek, gondolom kitapogatva a kártyalimiteket és a fedezeteket.

Megpróbáltam nem teljesítésre hivatkozva refundot kérni, ezt az eladó és az Ebay is elutasította, az Ebay pedig telibe ***ja, hogy ki hogyan garázdálkodik a piacterén, a lényeg, hogy megtörténjen a tranzakció, amiből leszedi a sápját. Legyen az akár csalárd tranzakció, mint nálam. Semmifajta felelősséget nem vállalnak a piacterükön történt bűncselekményekért, ennek fényében legyetek tisztában azzal, hogy az Ebay-nek van egy jelentős darkweb-es pénzmosodája, ahol a barom/peches meghackelt vevőt semmi sem védi a csalásoktól, csak a jószerencse, mint esetemben a Revolut automatikus kártyabefagyasztása.


Megéri kockáztatni? Az Ebay-en semmiképp!

2020. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez mind nagyon érdekes, de itt az ebay egy csöppet sem volt sáros. Ez egyedül a te hibád, te hibáztál. Az eladónak semmi köze ehhez, nem vert át, sőt, amikor te panaszkodtál nem teljesítésre, meg te hazudtál.

Ennyi erővel a szomszéd kutyáját is hibáztathatnád, hogy miért nem ugatott mikor malware települt a gépedre.

A te esetedben nem játszik be a kauferschutz, hiszen nem lettél átverve az eBay-es eladó által.

Lehet az ebay-re mutogatni de nem ők a felelősek a szerencsétlenségedért.

Ilyen esetben rendőrségi feljelentést kell tenned.

2020. dec. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja értem, tanulságos történet (mármint olyan gondolkodó lényeknek akik nem 1234 jellegű pinkódokat használnak). Ha véleményt kellene mondanom akkor itt talán valóban az eladó nem hibáztatható, a piactér kezelője meg szerintem csak késéssel követi a rengeteg csalót és nem tudom hogy részükről mennyire reális kivédeni ezt. Dolgoztam nemzetközi online hirdetési cégnél, mindenféle fraudszűrő és figyelmeztetés volt a rendszerben, de újra és újra voltak olyan csalók akiknek sikerült kijátszani a rendszert és után megkopasztani a kevésbé óvatos vevőket.

Sajnos a tendenciák olyanok hogy a biztonságos pénzkezelési, fizetési technikákat túl bonyolultnak találják a kereskedők és az újdonságok megkönnyítik a csalók dolgát.

Amúgy úgy tudtam hogy a bankkártyák kibocsátói (Visa, MC) szintén adnak visszatérítést ha csalás történik, de lehet hogy ez csak olyan esetekre vonatkozik, amikor a kártyaelfogadó vágja át a vevőt (vagy megy csődbe a megrendelés és a teljesítés közötti időben).

2020. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!