Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcimkártya szerzése külföldi...

Nikocsiko kérdése:

Lakcimkártya szerzése külföldiként?

Figyelt kérdés
Nemrégiben költöztem Magyarországra, és mint külföldi állampolgár szeretnék munkát vállalni itt.Azt az információt kaptam, hogy magyar bankszámlával, illetve TAJ kártyával, és lakcimkártyával kell rendelkeznem, hogy dolgozni tudjak.A lakcimkártya megszerzéséről szeretnék információt kapni, milyen iratok szükségesek pontosan.A bevándorlási hivatallal felvettem a kapcsolatot, azt tanácsolták nekem, hogy online, az ENTERHUNGARY oldalon próbálkozzak az EGT állampolgár regisztrációs igazolással, valaki aki jártas az üggyel kapcsolatban, tudna nekem segitséget nyújtani ?

2020. nov. 17. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Megyei/fővárosi kormányhivatal járási/kerületi hivatalának okmányablakánál tudod bejelenteni a lakóhelyet és a tartózkodási helyet is, ezek egyike kell lakcímet igazoló hatósági igazolványhoz.

Előbbihez kell az ingatlan tulajdonosának írásos hozzájáruló nyilatkozata, utóbbihoz nem, az egész “tartózkodási hely” jogcímet azért találták csak ki, mert sokszor lakástulajdonosok nem írnak hozzájáruló nyilatkozatot bérlőnek.


Ha EU ország állampolgára vagy, akkor lenti leírás szerint “ szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személy” vagy.

Ami kell útlevél, lakóhelyhez ingatlan tulajdonosának hozzájárulása, tartózkodási helyhez ott tartózkodás jogosság bizonyító irat (pl. lakásbérleti szerződés).


lakóhely:

[link]


tartózkodási hely:

[link]

2020. nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!