Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépések tehetek a...

Milyen jogi lépések tehetek a társasházzal szemben?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja rossz a fűtés a társasházban. Nálunk időszakosan van, de van néhány lakás, ahol egyáltalán nincs. Ígéretek persze vannak a közösképviselőtől és ugyan szerelőt is láttam, de fűtés még mindig nincs. Nekem már elvan teljesen durranva az agyam, olyan ideges vagyok.

Hogy a lehet őket kicsit megszorongatni?

Mit lehet tenni, ha nem lesz fűtés?



2020. nov. 24. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az "őket" picit értelmetlen...

A társasházban TE is "társ" vagy.

Levélben értesíted a többi lakót(ha van faliújság akkor azon is lehet),hogy mi a probléma.Levélben kéred a képviselőt hogy hívjon össze egy rendkívüli lakogyűlést. Ha ezt nem teszi 15 napon belül,akkor/közben megkeresed a számvizsgáló bizottságot is és kéred a támogatásukat,illetve ugyanígy értesíted a a lakókat (lift,főbejárati ajtón...) hogy lakógyűlést kívánsz összehívni ez ügyben.

EZ a hivatalos sor.

Általában nincsen rá szükség,a levél után a képviselő kénytelen intézkedni.

2020. nov. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja...!

És NE felejtsd el azt ,hogy a közös képviselő a TI alkalmazottatok!

Neked/tek tartozik "szolgálattal"!

Ezt vállalta!

2020. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem ilyen egyszerű... Itt meg ilyen nem volt, hogy lakógyűlés és két éve lakunk itt. Ezt az ingatlant egy Izraeli férfi építette, a közösképviselőt ő választotta ki, nem mi.

Az előző azért lett elküldve mert elég szép összeget sikkasztott...szerintem ezzel leírtam kellőképpen a helyzetet.

2020. nov. 25. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!