Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekménynek számít?

Ez bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy magánszemélytől egy telefont. 75000 ft volt az ára. Elutaltam neki,miután feltette postán. Pár nap múlva megjött a csomag, de nem volt benne telefon. (Hanem egy üres doboz) Megvan az illető neve, számlaszáma, telefonszáma. Minden beszélgetés dokumentálva lett, és a csomagot is megőriztem.

2020. nov. 26. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez az, ellenben út közben is lenyúlhatták!
2020. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Foxpost automataba kertem. Ezert akkor feltudom jelenteni?
2020. nov. 26. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Sok mindent kell bizonyítani ahhoz, hogy ebből legyen valami! Ha olyan kézbesítési profilt választottál, amelyiknek még részleges nyomkövetés sem a része, akkor eléggé rossz lapokkal indulsz. Aztán ott vannak a "kisbetűs" részek is! Ha átvételkor figyelmen kívül hagytad pl. azt a védőbeszédet, hogy átvételkor ellenőrizd le a csomag sértetlenségét,... tartalmának meglétét, akkor "coki", - nincs az a bíróság, aki melléd áll Magyarországon. A fogyasztóvédelemhez hiába fordulsz, mert vélhetően ők is hasonló dolgokat kezdenének el "követelni" rajtad, - hogy egyáltalán belekezdhess ebbe a háborúba. Ezért utálom a digitális kort, - mert egy feneketlenül mély lubickoló közeget biztosít a szélhámosok hadának, akik nem haboznak ezt kihasználni. Én is jártam már pórul, - EU-s (!), bejegyzett (!) céggel és mégis elmehettem a melegebb éghajlatra, amikor érvényesíteni akartam az érdekeimet. Erre mondtam azt anno, hogy költsétek (privát cél itt helyettesíthető be) -ra a nyereségeteket!
2020. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg még annyit tehetsz, hogy megadod a fogyasztóvédelemnek azokat a kondíciókat, amelyek mentén vásároltad a semmit és ha jó kedvük van, akkor egy próbavásárlással megbuktatják, következményeként pedig rommá büntetik a ficerét! Amennyiben a fogyasztóvédelem bűncselekmény gyanúját állapítja meg, - mert minősíthetik ezt tisztességtelen üzleti tevékenységnek is (vagy mi a fenének), - akkor tovább terjesztik a rendőrség gazdaságvédelmi (?) kompetenciájú szervezete felé a megszerzett információkat, hogy a továbbiakban ők folytassák le a vizsgálatot és járjanak el a szélhámossal szemben. Nem biztos, hogy jól gondolkodom, de úgy gondolom, körülbelül ebben a mederben csorgatható tovább az ügyed!
2020. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bűncselekménynek számít!
2020. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!