Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogsértô termékek megsemmisíté...

Jogsértô termékek megsemmisítéséhez való hozzájárulás, kártérítési összeg fizetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rendeltem Kínából 1 csomagot amiben 2 Adidas-nak és 2 Nike-nak mondott cipô volt. Jött a levél, hogy feltehetôen szellemi jogtulajdont sértenek a termékek, hozzájárulok-e a megsemmisítéshez? Ha nem válaszolok 10 nunkanapon belül, akkor úgy veszik, hogy hozzájárulok. Nem válaszoltam, tehát hozzájárultam.


24.-e volt a határidô, az Adidas 23.-án feladott egy levelet, hogy az Adidas cipôk szerintük hamisak, járuljak hozzá a megsemmisítéshez, ezen kívül fizessek nekik 85 ezer Forintot és így peren kívül minden oké részükrôl?


Nekem ez nagyon sok, mert a cipôkért kb. 60 ezret fizettem, nem fogom megkapni ôket, meg ez a 85 ezer.


Mit csináljak szerintetek?


Érdekes, hogy a 2 elvileg Nike cipôrôl nem kaptam levelet, vagy lehet a postaláda legalján van, nem tudom, most munkahelyrôl írok, de ha a Nike nem akart engem lehúzni akkor az Adidas nem csak bepróbálkozik? Csak következtetni tudok, a Nike akkor miért nem akar tôlem pénzt kisajtolni?


De eleve miért nekem kellene fizetnem, én eredeti termékért fizettem, nem volt szó arról, hogy hamis lenne.


Köszönöm elôre is!



#Adidas #replika #Nike #NAV #hamis #Szellemi jogtulajdon
2020. nov. 27. 02:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az eladó nem azt küldte, amit rendeltél, kérd vissza a pénzt. Aliexpress, ebay stb. esetén indítasz egy reklamációt, hogy hamisat küldött, lefoglalták, megsemmisítették, utalja vissza a pénzed. Ha nem akarja, a bankodnál indítasz egy chargeback-et, mert a kártyás fizetéseket ezzel védik. Ez elég drága az eladónak, úgyhogy valószínűleg törekedni fog a békés megegyezésre. Hasonló összeget kaptam már vissza chargeback-kel, amikor az eladó kijelentette, hogy a termék szemmel látható hibája nem létezik és nem hajlandó megoldani a problémát. A Mastercardnál nekem adtak igazat. 1-2 hónap, és nálad lesz a 60 ezer Ft.

Az Adidasost nem tudom, előfordulhat hogy teljesen jogos a követelésük, mert megsértetted a védjegyhasználati jogukat. Beszélj egy ügyvéddel, még az is lehet, hogy pereskedned kell. Meg bizonyítani, hogy nem eladásra vetted (4 cipő azért elfér egy családban), jóhiszeműen jártál el (nem Abibast meg Nykét rendeltél, nem irreális áron), stb.

2020. nov. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az 1688.com-ról rendeltem, Kínai oldal, a lovbuy.com közvetítôn keresztül. Köszi a segítséget, utánajárok. De nem értem miért rajtam akar pénzt bevasalni, ha én jóhiszemú vevô vagyok, nem én árulok hamis termékeket.
2020. nov. 27. 06:01
 3/3 A kérdező kommentje:

Na közben úgy néz ki megoldódott a probléma, legalábbis beszéltem valakivel aki nagyon ért hozzá és elvileg nem kell aggódnom, hisz én jóhiszemű vásárló vagyok, a védjegybitorló az az a kereskedő aki nekem küldte. Vagyis igazándiból nekem egy közvetítő (lovbuy) küldte, szóval a védjegybitorló az aki nekik küldte, mivel ők csak továbbították.


Fú, nagyon kétségbe voltam esve, mert lehet, hogy a csomag árát is buktam, erre még itt lett volna ez is. Egy kis esélyem van a csomag árát is visszakapni. Köszi neked is a segítséget első hozzászóló! :)

2020. nov. 27. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!