Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vonaton lehet tűzijátékokat...

Vonaton lehet tűzijátékokat magammal vinni?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok, valamikor december folyamán elmennék Szlovákiába (Tőketerebes) tűzijátékot vásárolni, vonattal. Kérdésem, hogy hivatalosan lehet-e szállítani tűzijátékot (magyar illetve szlovák oldalon), illetve ha “elrejtem”, ugye nem fogják észrevenni, ellenőrizni?

2020. nov. 27. 13:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

1-2.osztályú pirotechnikai termékeket szabadon birtokolhatsz


Viszont 3. Osztályú eszközöket a december 28-tól .

2020. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tűz- és robbanásveszélyes anyagok szállítása minden tömegközlekedési eszközön tilos, itthon, Szlovákiában egyaránt.
2020. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ha becsomagolom egy táskába akkor nyilván senki nem fogja megnézni, remélem a szlovák oldalon nem fognak szívatni engem ha megtudják, hogy magyar vagyok.
2020. nov. 27. 15:34
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és a máv oldalán azt írják hogy saját használatra kis mennyiségben lehet szállítani.
2020. nov. 27. 15:35
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Levike.
2020. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Én is Debrecenbe lakom.


Én büntetőjoggal foglalkozok, meg pont vasúttal is, de a pirotechnikai dolgok megszegése szabálysértésnek minősülnek.


Lássuk:

1. Azt viszel amit akarsz, természetesen becsomagolt állapotban lehet vinni vonaton is pirotechnikat terméket, csak lakossági felhasználásra szántat.


2. Harmadik kategórián kívűl egyes-kettest szállíthatsz és használhatsz egész évben.


Jogász

2020. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó! Kire mondod, hogy "Levike" ?


Mert, ha a kérdezőnre, akkor ez most nem talált, de ha a 6-os utolsó válaszolóra, akkor igen.


Nem csak én vagyok Debreceni, Debrecenből is sokan vannak fent gyakorin, mellesleg Szlovákiába megy vonat.

2020. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na mondtam én hogy lehet, én is úgy olvastam saját használatra szállíthatok. 3-as kategóriából egy 4 db-os golyósbombát vennék, de akkor lehet azt kihagyom. Amúgy a vonat nem megy Szlovákiába, S.aljaújhely-nél leszállnék, onnan átsétálok Nové Mesto-ba, onnan megyek tovább vonattal Terebesre.
2020. nov. 27. 19:08
 9/19 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


Azt ugye tudod, hogy Debrecenből kör intercity-vel tusz menni, Sátoraljaújhelyre pedig Szerencsen kell átszállni. Egy óra Szerencsig az út, onnan pedig sztem megintcsak egy óra. Nem járok arra csak tudom.

2020. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tudom, úgy mennék.
2020. nov. 27. 19:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!